12 / 08 / 2022

Bayrampaşa'ya otopark ve millet bahçesi müjdesi!

Bayrampaşa'ya otopark ve millet bahçesi müjdesi!

Partisinin Bayrampaşa mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 17 yılda İstanbul'a yapılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bayrampaşa mitinginde yaptığı konuşmada, son 17 yılda İstanbul'a yapılan yatırımlara ilişkin bir video izletti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; gelecek dönemde Bayrampaşa'ya büyük hizmetler kazandırılacağını sözlerine ekleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Muratpaşa Mahallesi'ne kapalı yüzme havuzu ve bir okulumuza kapalı spor salonu yapıyoruz. Altıntepsi İtfaiye İstasyonu'nun yapımı sürüyor. Bayrampaşa'ya Türkiye'deki tüm üniversitelerin araştırma merkezi kuracağı bir teknoloji üssü açıyoruz. Laboratuvar ve test merkezlerini barındıracak bu teknoloji üssünde 6 bin 500 kişi çalışabilecek. Bayrampaşa'da yapacağımız yeni yol ve kavşaklarla trafiği rahatlatıyoruz. Dumlupınar Caddesi, Namık Kemal Caddesi, Askeri Fırın Sokak, Yılanlı Ayazma Sokak ile Davutpaşa Caddesi, Eski Londra Asfaltı ve Yıldız Caddesi kesişiminde geometrik bir düzenleme yapacağız."

TEM bağlantı yolu üzerine eski cezaevi civarında yeni bir köprü inşa edeceklerinin müjdesini veren Erdoğan, "Vatan Caddesi-Mahmutbey Köprüsü arasındaki yolu rehabilite edeceğiz. Ulaştırma Kavşağı, Şehit Kamil Balkan Caddesi, Millet Caddesi, Eski Edirne Asfaltı, Otogar Bağlantı Yolu arasında yeni yol ve kavşak yapacağız. Bayrampaşa'da inşa edeceğimiz iki yeni tünelle ulaşım daha hızlı hale gelecek. Gaziosmanpaşa, Eyüpsultan, Bayrampaşa, Esenler Tüneli ve Küçükçekmece Gümrük Yolu, Avcılar, Küçükçekmece Gölü Tüneli'yle birlikte Bayrampaşa'da alternatif trafik güzergahları oluşacak." dedi.

- İlçeye 5 bin 148 araç kapasiteli yeni otopark

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçeye 5 bin 148 araç kapasiteli yeni otoparklar kazandırılacağını, Kocatepe ve Terazidere arasına yaklaşık 6 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu inşa edileceğini söyleyerek, İstanbul'a yapılacak yeşil koridorun Bayrampaşa'dan da geçeceğini açıkladı.

Bayrampaşa'ya yapılacak Kocatepe ve Bayrampaşa şehir terasları ve millet bahçesiyle ilçenin yeni hayat alanlarına kavuşacağını sözlerine ekleyen Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

"Geçmişi 192 yılı bulan Çevik Kuvvet binasını aslına uygun bir şekilde restore ederek, kültür ve sanat faaliyetleri için kullanacağız. Çevik Kuvvet'i oradan taşıyoruz. Orayı da tarihi olarak bir müze, kültür sanat merkezi haline getiriyoruz. Çetin Emeç Stadı'nı yenileyerek, 5 bin kişilik bir stat ve 2 bin kişilik kapalı spor salonunu ilçemize kazandıracağız. Stadın yanında bulunan 40 dönümlük alanı da tamamen boşaltarak, burada yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje içinde zemin otoparkından bireysel spor merkezlerine, yüzme havuzlarına kadar pek çok ünite bulunacak." 

- "Bunların hangisinin siyasette böyle bir geçmişi, tecrübesi, deneyimi var?"

İstanbul'a Binali Yıldırım gibi birisinin gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Aynı zamanda 'Dünyayı tanıyan, dünyanın da onun tanıdığı bir belediye başkan adayı gerekir.' dedik." dedi.

Erdoğan, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"(İmamoğlu) Peki bunların gönderdiği aday? Proje, proje... Ondan İstanbul gibi bir şehre belediye başkan adayı olur mu? Bay Kemal'e göre olur. Niye? Bay Kemal'i zorlayacak birisi olmaması lazım. O, koltuğu sağlam tutmanı gayreti içinde. Bizim öyle bir derdimiz yok. Biz bu yola, 40 yıldır siyasetin içinde girdik, çekirdekten, gençlik kollarından geldik, tırnaklarımızla. Bunların hangisinin siyasette böyle bir geçmişi, tecrübesi, deneyimi var? Yok. Siz, İstanbul'da da bu kardeşinizi seçtiniz ve başbakan yaptınız, daha sonra cumhurbaşkanı yaptınız. O, ise kasetle geldi."

Vatandaşlardan yarın mutlaka sandıklara gitmelerini talep eden Erdoğan, "Kırgınlıklarımızı, küskünlüklerimizi, öfkemizi içimize gömeceğiz. Hepimizin yaraları olabilir, doğrudur ama biz 'Marifet iltifata tabidir.' diyeceğiz. Kim buraya daha iyi hizmet verir? AK Parti verir. O zaman desteğimizi vereceğiz. Biliniz ki hangi belediye başkanım veya milletvekilim benim halkımı üzerse, beni de üzmüş olur." diye konuştu.