Belgin Utma kimdir?

Belgin Utma kimdir?Mimar Belgin Utma kimdir? Belgin Utma, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Belgin Utma, bugün hangi mimarlık firmasında çalışmalarına devam ediyor? İşte Mimar Belgin Utma...


Belgin Utma kimdir?

Belgin Utma, 1987 yılında İzmir’de doğdu. 2005 yılında  İzmir  Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. 2010 yılında lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. 


2007 yılında Demirce Mimarlık’a katıldı ve halen çalışmalarını sürdürmektedir.


Demirce Mimarlık

"Alpay Demirci ve Burçin Demirsoy`un 1999 yılında tanışmalarıyla birlikte başlayan mimari yolculuklarının adıdır.


Projeleri, sonuca giden basamaklardan (mimari, iç mimari, çevre düzenlemesi, vs…) oluşan bir bütün olarak görür ve bunları tek bir konsept altında şekillendirir.


İzmir merkezli bir ofis olarak kendimize dünya kaynaklarını en az tüketerek ve hatta tüketmeden dönüştürerek mekan üretme sorumluluğu yüklemiş bulunmaktayız.


Bizce mimarlık, teorik kısımlarında yer alan düşünsel boyutlarıyla pratik olarak görülen üretilebilirliği birlikte işletilmesi gereken bir organizma, ve bu gerçekliğin yanı sıra, birbirinden ayrı olarak düşünülen iki başlığın aslında bir bütün olduğu bilinciyle değer üretebilme çabasıdır.


Tanımladığımız demirce, bizce bir görüş olup, doğru zamanda doğru sorular sormak ister. Ulaştığımız cevaplar ise, bizce doğru mekanlara ışık tutmaktadır."