28 / 05 / 2022

Beylikdüzü yeni parklarına kavuştu!

Beylikdüzü yeni parklarına kavuştu!

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye park kazandırmaya devam ediyor. Müdürlük, son 6 ay içerisinde 30 bin 648 metrekare alana yeni parklar yaptı.
Parkı ve bahçesiyle yemyeşil Beylikdüzü, yeni parklarla daha da güzelleşti. Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü; Emincankent Sitesi, Adnan Kahveci Mahallesi, Özgecan Arslan Kültür Merkezi, Hz. Ebubekir Camii, İŞKUR Parkı, Ramazan Kızılkaya 2-3. Etap parkları ile 2 adet cep parkı yapımını tamamlayarak ilçeye toplam 30 bin 648 metrekarelik park alanı kazandırdı. Büyük ölçekli parklardan Yaşam Vadisi 1. Etap çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.


Gürpınar Mahallesi Kartal Sokak ile Lazer Sokak kesişimi ve Kavaklı Mahallesi Göksu Sokak ile Çim Sokak kesişiminde 2000 metrekarelik alana yakın 2 adet parkın yapımına başlayan ekipler, yeni parkları kısa sürede halkın hizmetine sunacak. İlçe genelinde toplamda 120 adet park bulunan Beylikdüzü’nde her geçen gün daha ergonomik ve daha modern park yapımı sürüyor. Parklarda çocukların enerjilerini atabileceği, ebeveynlerin de rahatlayabileceği alanlar oluşturulmasına ve her parka ayrı bir tema katılmasına dikkat ediliyor. Modern dinlenme birimleri, kent mobilyaları ve yeme-içme alanları oluşturularak sosyal tesisler yapılıyor.Beylikdüzü Belediyesi