Beylikdüzü'nde kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!

Beylikdüzü'nde kentsel dönüşüm çalışmaları tam gaz!Beylikdüzü Belediyesi tarafından başlatılan kentsel dönüşümde riskli binaların yıkım işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, kentsel dönüşüm çalışmalarında son durumu aktardı. 


Beylikdüzü’nde kentsel dönüşüm için hummalı çalışma yürüten Beylikdüzü Belediyesi, ilçe genelinde devam eden çalışmaların özenle sürdürülebilmesi adına çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Beylikdüzü Belediyesi'nde yer alan habere göre;  süreci hassasiyetle takip eden ve kentsel dönüşümün sadece bina dönüşümü değil, aynı zamanda yaşamların da dönüşümü olduğunu dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “İstanbul’un en önemli ve acil çözülmesi gereken sorunlarının başında hiç kuşkusuz deprem geliyor. Biz belediye olarak bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapmaya gayret ediyoruz. Beylikdüzü’nü daha dayanıklı bir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi. 

Beylikdüzü

“Vatandaşlarımızın bir an önce güvenli konutlarına geçmesini diliyorum” 

Yakuplu Mahallesi’nde bulunan Menekşe Sitesi ve Poltaş Apartmanı’nın yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen ve kentsel dönüşümün her aşamasının Beylikdüzü Belediyesi’nin denetimiyle gerçekleştiğini dile getiren Başkan Çalık, “Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla kamusal hizmetlerimizi Beylikdüzü’nün her noktasında hayata geçiriyoruz. Altyapı yenileme çalışmalarından yeni park alanı yapımına, sosyal donatı alanlarından spor alanlarına kadar birçok çalışmamız ilçede devam ediyor. Ayrıca devletin belirlemiş olduğu resmi harçların dışında belediye olarak hizmetlerden dolayı almış olduğumuz ücretler var. Biz mümkün olduğunca vatandaşların yükünü hafifletmek için meclis kararımızla beraber harç indirimlerine gittik. Destek veren tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Mümkün olduğunca yasal çerçeve içerisinde yapılması gereken her şeyi son noktasına kadar yapacağız. Vatandaşlarımızın bir an önce güvenli konutlarına geçmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Beylikdüzü'nde 42.8 milyon TL'ye satılık arsa!