Bilgili'nin sıraevler projesine Aareal'den kredi

Bilgili'nin sıraevler projesine Aareal'den kredi

Ticari gayrimenkul finansmanı alanında Avrupa'nın önde gelen gayrimenkul bankalarından birisi olan Alman Aareal Bank, Serdar Bilgili'nin sahibi olduğu Bilgili Holding'e 110 milyon dolar refinansman kredisi verdi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

  Bilgili, kredinin bir bölümünü içinde dünyanın en lüks oteli olarak gösterilen "W" Hotels'in de bulunduğu Akaretler Sıraevleri projesinde kullanacak.
Bilgili Holding tarafından 2008 yılı başlarında faaliyete geçirilmesi planlanan W Istanbul Hotel ve Akaretler Sıraevleri projesinin yanı sıra grubun sahibi oldugu Radisson SAS Conference & Airport Hotel'in refinansmanı için 7 yıllık geri ödeme planı ile verilen 110 milyon dolar kredi, grubun gayrimenkul sektöründeki yeni yatırımları için kullanılacak.
Aareal Bank'ın Türkiye Genel Müdürü Şenay Azak Matt; bugüne kadar 750 milyon Euro'luk kredi verdiklerini, bu yıl sonu itibari ile hedeflerinin 1 milyar Euro'ya ulaşmak olduğunu belirtti. 1999 yılından beri Türkiye'deki faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye Temsilcilik Ofisi'ni 2005'in Kasım ayında açan Aareal Bank, bu kredi ile Türkiye'de ilk defa faaliyete geçecek olan dünyanın önemli otel zincirlerinden birisi için yerli yatırımcıya kredi desteği vermiş oldu.


En lüks otel markası


W Otelleri zinciri, dünyanın en hızlı büyüyen ve gelişen lüks otel markası olarak Avrupa'daki ilk otelini Avrupa ve Asya'nın buluşma noktası olan İstanbul'da açıyor. Global bir zincir olan W Hotels, dünyanın en canlı ve en şık 20 şehrinde faaliyet gösteriyor. W Hotels İstanbul ise, Akaretler'e yeni bir ruh kazandıracak olan 1870 yılında Sultan Abdulaziz tarafından yaptırılan "Akaretler Sıraevler" projesi içinde 137 oda kapasitesi ile yer alacak.
Bilgili Holding ve Akaretler Turizm Yatırımları Başkanı Serdar Bilgili, Akaretler projesinin, W Hotels İstanbul ile birlikte aynı zamanda cafeler, restorantlar, şık mağazalar, ofisler ve rezidanslardan oluşacağını bellirtti. Aareal Bank'tan alınan 110 milyon dolar kredinin ise hem bu projenin refinansmanında hem de grubun gayrimenkul sektöründeki diğer yatırımlarında kullanılabileceğini kaydetti.

pus