05 / 12 / 2022

Bilkent Şehir Hastanesi işçileri iş bıraktı!

Bilkent Şehir Hastanesi işçileri iş bıraktı!

150’ye yakın işçi 9 aydır bünyesinde çalıştıkları CCN Holding’in ihalesini kazandığı Bilkent Şehir Hastanesi'nde maaşlarını alamadıklarından dolayı iş bırakma eylemi başlattı.



 

2018 yılı itibariyle faz faz açılması planlanan  Ankara  Şehir Hastanesi Bilkent’in finansmanı için, yerli ve yabancı 8 adet bankadan 890 milyon Avro'luk proje finansman kredisi sağlayan CCN Holding işçilere 2 buçuk aydır maaş ödemesi yapamadığı iddia edildi. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, 150’ye yakın işçi 9 aydır bünyesinde çalıştıkları CCN Holding’in ihalesini aldığı şehir hastanesinde maaşlarını alamadıklarından dolayı iş bırakma eylemi başlattı.

”Kurban bayramından beri paramız yok”

2 buçuk aydan beri neredeyse her gün maaşları için taşeron firma ile görüşmeye çalıştıklarını ama sürekli ödeme gününün ertelendiğini söyleyen işçiler ”Salı gidiyoruz,çarşamba gelin; çarşamba gidiyoruz perşembe gelin diye diye bizi oyaladılar ve neredeyse 3 aydır paramızı vermediler” diye konuştular. Konuştuğumuz işçiler en son kurban bayramında sadece 3 günlük yevmiye aldıklarını belirttiler ve ”Kurban bayramından beri paramız yok” dedi.

Erdoğan’ın ” Bilkent Şehir Hastanesi Aralık’ta açılacak” dedi

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik açılışında dün bir konuşma gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan ”Bilkent’teki şehir hastanemizi de Aralık ayı itibarıyla da açacağız. Böylece Ankara da şehir hastanesine kavuşmuş olacak.” demişti.

Bilkent Şehir Hastanesi Aralık ayında açılacak!




Geri Dön