29 / 06 / 2022

Bill Gates, ABD'nin en büyük toprak sahibi oldu!

Bill Gates, ABD'nin en büyük toprak sahibi oldu!

Microsoft’un kurucusu ve milyarder Bill Gates, toplamı 1 milyon kilometrekareye yaklaşan tarım arazileriyle birlikte ABD'deki en büyük tarım arazisi sahibi oldu.Microsoft’un kurucusu ve milyarder Bill Gates, ABD'deki en büyük tarım arazisi sahibi oldu. Bloomberg HT’nin aktardığına göre, Gates’in portföyünde 242 bin dönüm (979 bin kilometrekare) tarım arazisi ve 27 bin dönüm civarında diğer kullanım arazileri bulunuyor.

Bill Gates’in holdingine ait en büyük araziler Louisiana ve Arkansas’ta bulunuyor. Gates’in Washington’daki 16 bin dönüm büyüklüğündeki arazisinin değeri ise yaklaşık olarak 171 milyon dolar civarında.

Bill Gates, ABD nin en büyük toprak sahibi oldu!

132 milyar dolar net varlığa sahip Bill Gates’in kişisel varlığını yönetmek amacıyla kurduğu Cascade Investment doğrudan veya dolaylı olarak bu arazilerin büyük bir bölümüne sahip.

2014'te Wall Street Journal’e röportaj veren Cascade’ın baş yatırım stratejisti Michael Larson, Bill Gates'in California, Illinois, Iowa, Louisana ve diğer eyaletlerde en azından 100 bin dönümlük bir tarım arazisi bulunduğunu belirtirken tüm arazilerin toplamının Manhattan’dan 7 kat daha büyük olduğunu söylüyor.

Bill Gates’in bu kadar fazla tarım arazisine neden yatırım yaptığı ise hala gizemini koruyor.

Elon Musk, Aralık ayında dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Bill Gates'i tahtından ettikten sonra Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da geçerek dünyanın en zengin kişisi oldu.

Gates ise şu anda dünyanı en zengin üçüncü kişisi konumunda.

 

Bill Gates'in 43 milyon dolarlık karantina malikanesi!