Bingöl Karlıova'ya kentsel dönüşüm müjdesi!

Bingöl Karlıova'ya kentsel dönüşüm müjdesi! Bingöl Karlıova'ya kentsel dönüşüm müjdesi!

Bingöl Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, ilçeye doğal gaz, iki mahalleye de kentsel dönüşüm müjdesi verdi.


Bingöl Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, ilçeye doğal gaz, iki mahalleye de kentsel dönüşüm müjdesi verdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarda sona gelindiğini, ilk etapta Seyrantepe ile Kanireş mahallelerinin sakinlerinin taleplerini beklediğini söyleyen Bingöl, bu yıl içinde çalışmalara başlayarak doğalgaz getirileceğini söyledi.

Vatandaşların daha uygun ortamlarda yaşamlarına devam etmesi düşüncesiyle kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalara başladığını söyleyen Bingöl, "Yapılan görüşmeler sonucu taşımalı doğal gaz sistemi ile halkımız doğal gaz ile buluşacak." diye konuştu.

Yaptıkları ve yapacakları tüm hizmetlerde öncelikle halkın görüşlerini dikkate aldıklarını söyleyen Bingöl, Seyrantepe ile Kanireş mahallelerinde tapu ve imar sorununu çözmek için çalışmaların başladığını kaydetti.

Kentsel dönüşümle ilgili bir yol haritası belirlemeleri gerektiğini anlatan Bingöl, mahalle sakinleri ile yapacakları istişare sonucunda talepleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunacaklarını belirtti.

Kentsel dönüşüm ile mahallelerin daha modern görünüme kavuşacağına inandıklarını söyleyen Bingöl, "Kış aylarında zorluk çeken vatandaşlarımıza bir müjde de doğal gaz için vermek istiyorum. İnşallah bu yıl için gerekli çalışmalara başlayarak en kısa zamanda ilçemizi doğal gaz ile buluşturmayı hedefliyoruz. Yapılacak olan bu hizmetler şimdiden ilçemize hayırlı olsun." açıklamasında bulundu.