Bingöl Kültür'deki dönüşümde 2. etap başvuruları başladı!

Bingöl Kültür'deki dönüşümde 2. etap başvuruları başladı! Bingöl Kültür'deki dönüşümde 2. etap başvuruları başladı!

Kültür Mahallesi’nde yapılacak 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin ön sözleşme başvuruları başladı. Proje kapsamında üç katlı yapıların iki ay içerisinde; iki katlı yapıların ise Mart 2017 sonunda yıkılması planlanıyor.Kültür Mahallesi’nde yapılacak 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin ön sözleşme başvuruları başladı. Proje kapsamında üç katlı yapıların iki ay içerisinde; iki katlı yapıların ise Mart 2017 sonunda yıkılması planlanıyor.


Bingöl Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında ön sözleşme başvurularını almaya başladı.


Hafta içerisinde başlayan ön sözleşme başvurularında şimdiye kadar 150’ye yakın hak sahibi başvuruda bulunarak ön sözleşmeyi imzaladı.


ÖN SÖZLEŞMEYE ÇAĞRI


İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, Kültür Mahallesi 2.Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi ön sözleşme görüşmeleri için hak sahiplerine çağrıda bulundu.


Dönüşümün ilk adımı olan ön sözleşme görüşmelerinin olumlu geçtiğini belirten yetkililer, “Hafta içerisinde çalışmalarına başladığımız ön sözleşme başvurularında şimdiye kadar 150’ye yakın hak sahibi müracaatta bulundu. Toplamda Bin 112 hak sahibiyle ön sözleşme görüşmesini yapmamız gerekiyor. Proje öncesi ön sözleşmelerin tamamlanması gerekiyor. Bu kapsamda hak sahiplerinin Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde bulunan kentsel dönüşüm bürosuna başvurarak işlemlerini başlatmalarını rica ediyoruz” dedi.


ÖN SÖZLEŞMELER SONRADA İPTAL EDİLEBİLİYOR


2.Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde yıkım ve yeniden inşa için hak sahipleriyle ön sözleşme görüşmelerinin tamamlanması gerektiğini belirten yetkililer, şu açıklamada bulundu; “Proje kapsamında bulunan tüm hak sahiplerimizin ön sözleşmeyi yapması gerekiyor. Ön sözleşmeye imza atacak hak sahibi, ev mi veya para seçiminde bulunuyor. Ön sözleşmede kararını veren hak sahibi, kesin sözleşme öncesi ön sözleşmeden vazgeçebilir ve kararını değiştirebilir.”


İLK YIKIM İKİ AY İÇERİSİNDE


Kültür Mahallesi 2.Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde son aşamaya gelindiğini belirten yetkililer, “Projenin son aşaması olan ön sözleşme görüşmeleri tamamlandıktan sonra üç katlı yapıların yıkımı iki ay içerisinde; iki katlı yapıların yıkımının ise 2017 yılının Mart ayı sonunda gerçekleştirilmesi planlanıyor” ifadelerini kullandı.


Üç katlı yapıların yüzde 90 oranında boşaltıldığını kaydeden yetkililer, kalan hak sahiplerinin de barınacak ev aradıklarını belirtildi.


Bingöl Online