06 / 12 / 2022

Birlikten İzmir Doğar kampanyasıyla alınan 84 dairenin kuraları çekildi!

Birlikten İzmir Doğar kampanyasıyla alınan 84 dairenin kuraları çekildi!

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenlerin aileleri için iş dünyasını temsil eden sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen "Birlikten İzmir Doğar" kampanyasıyla satın alınan 84 daire, kurayla hak sahiplerine verildi.İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremde yaşamını yitirenlerin aileleri için iş dünyasını temsil eden sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen "Birlikten İzmir Doğar" kampanyasıyla satın alınan 84 daire, kurayla hak sahiplerine verildi.

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Ticaret Odasında (İZTO) gerçekleştirilen kura çekimi programında yaptığı konuşmada, 117 kişinin yaşamini yitirdiği depremin ardından kentteki oda ve birlik başkanlarının kampanya düzenlemek için kendilerine müracaat ettiğini söyledi.

Birlikten İzmir Doğar kampanyasıyla alınan 84 dairenin kuraları çekildi!

İş dünyası temsilcilerinin depremde yaşamını yitirenlerin yakınlarına güvenli bir ev alma konusunda seferber olduğunu dile getiren Köşger, "Bu iş birliğini gerçekleştiren sivil toplum kuruluşlarına, derneklere devletim adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklamada afetlere karşı tedbirli olmanın önemine de değindi ve esas önemli olanın vatandaşların içinde yer aldığı binanın güvenli hale gelmesi olduğunu söyledi. Selim Köşger 10 şiddetinde depreme dayanıklı binalar inşa edilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Geri Dön