Boğaz'daki 60 yalı satılmayı bekliyor!

Boğaz'daki 60 yalı satılmayı bekliyor! Boğaz'daki 60 yalı satılmayı bekliyor!

İstanbul'un en değerli bölgesi olan Boğaz hattında 60'a yakın yalı satılmayı bekliyor. Satışa çıkarılan yalıların fiyatları ise 4,5 milyon dolar ile 95 milyon dolar arasında değişiyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İstanbul'daki yalıların fiyatları 4,5 milyon dolar ile 9,5 milyon dolar arasında değişiklik gösteriyor. Yalılara en büyük ilgiyi ise Katarlılar'dan geliyor. 

İstanbul Boğazı'nın her iki yakasında 366'sı tarihi eser niteliğinde 600 yalı bulunuyor. Bunların 30'u tarihi eser değerinde olan 60 yalı şu anda yeni sahibini bekliyor. 

Aynı zamanda 40'a yakın da yalı dairesi satışa çıktı.Yalı ve yalı dairesi fiyatlarında en büyük etken lokasyon, tarihi değer ve rıhtım uzunluğu. Tarihi eser değeri bulunan yalıların tavan yüksekliği de çok önemli..

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran'da bu yalıların birçoğunu satıyor, elindeki yalılardan birtanesi de Fethi Tınmaz Yalısı. Yalı, toplam 19 milyon liraya satışa sunuldu.

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, yalı satışları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Ekonomik nedenlerden,miras kavgasından,vefat olaylarından ya da büyüme,küçülme gibi nedenlerden dolayı satışa çıkarılıyor yalılar."

Boğaz’daki 59 yalı satış masasında bekliyor!

pus