BP, İstanbul Yeni Havalimanı'nda yer almak istiyor!

BP, İstanbul Yeni Havalimanı'nda yer almak istiyor!BP Türkiye Ülke Başkanı Stump, Türkiye'de yatırıma devam edeceklerini belirterek, "Avrupa'nın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda yer almak istiyoruz." dedi.


Tüm fazları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı, herkesi heyecanlandırıyor. 

BP Türkiye Ülke Başkanı Mick Stump, BP'nin Türkiye'deki faaliyet ve hedeflerinin anlatıldığı toplantıda konuşma yaptı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Stump, "Türkiye'de yatırımlarımıza devam edeceğiz. İstasyon sayılarımızı ve müşterilere sunduğumuz seçenekleri artıracağız. Gemlik'te, Türkiye ve 20 ülkeye madeni yağ üretimi yapan tesisimiz var. Daha fazla ülkeye ürün sunmak için bu tesisi büyütmeyi planlıyoruz. BP Air Türkiye'de 12 havalimanında faaliyet gösteriyor ve biz bunu artırmak istiyoruz. Türkiye'deki Avrupa'nın en büyük havalimanı olacak 3. havalimanında yer almak istiyoruz. Sadece yakıt temini anlamında değil, yakıt altyapısında da yatırım yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.