16 / 08 / 2022

Bu habere dikkat! İslam Memiş’ten tarihi gram altın uyarısı!

Bu habere dikkat! İslam Memiş’ten tarihi gram altın uyarısı!

Altın ve Para Politikaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara gram altın fiyatlarının akıbetiyle ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.Altın ve Para Politikaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcılara gram altın fiyatlarının akıbetiyle ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.

Enflasyondaki artış ve asgari ücrete yapılan zammın ardından dolar ve altındaki dalgalanma da devam ediyor.

Deneyimli ekonomist İslam Memiş, altına yatırım yapmayı düşünen vatandaşlara bazı uyarılar yaptı.

Altının yanı sıra şu günlerde gümüşün de çok önemli bir yatırım aracı olduğuna dikkat çeken Memiş, şu ifadeleri kullandı:

Bu habere dikkat! İslam Memiş’ten tarihi gram altın uyarısı!

"TL'de bekleyenler, alım yapanlar, yapmayanlar nasıl takip etmeli piyasaları, yurt dışında yaşanan gelişmeler piyasaları etkiler mi, önümüzdeki haftalarda bizi neler bekliyor, bu soruların yanıtını vermeye çalışacağım"

TL'de bekleyenlerin ciddi fırsatlar bulduğunu gördük. Gün içinde yaşanacak düşüşlerin alım fırsatı yaratacağını, satılan varlıkların yerine koyulabileceğini ifade ettim. Dolar TL 16.07'ye kadar, gram altın 950'ye kadar gerilemişti. Tekrar toparlandı, dün de direnç seviyesini zorladığını gördük.

BORSADA YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ

Memiş, borsa için, "BİST 100 2490 puanda kapandı, satıcılı ancak borsada ben ralli beklentimi, yeni zirve beklentimi sürdürüyorum. Borsa tarafındaki geri çekilmeler rallilerle yükseliş trendini devam ettirebilir diye tahmin ediyorum" dedi.

DOLARDAKİ HAREKETLİLİĞE DİKKATSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.