Bursa Gökdere Millet Bahçesi'nde çalışmalar başladı!

Bursa Gökdere Millet Bahçesi'nde çalışmalar başladı!Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ortaklığı ile şehre kazandırılan Gökdere Millet Bahçesi'nde çalışmalar hızlandı.


Bursa’yı yeşile bir kente kavuşturmak için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Millet Bahçesi, Vakıf Kent Parkı, Bağlaraltı Parkı gibi projelerle kente değer katan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şehre nefes aldıracak Gökdere Millet Bahçesi projesi  TOKİ  işbirliğiyle inşa edilecek Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinin sınırını belirleyen Gökdere’nin her iki yakasında yer alan yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek projenin sadece 2 bin 800 metrekaresinde sosyal donatılar, kalan alanda ise rekreasyon alanları yer alacak. TOKİ tarafından Mart ayında yapılan ihale sonrasında alanda başlayan çalışmalar hızlandı. 

Bursa Gökdere Millet Bahçesi

Gökdere Millet Bahçesi’nde 10 bin 887 metrekare alanda çocuk oyun köyü, yöresel bitkilerin mevsimsel renklendirme gösterilerinin inşa edileceği 4 bin metrekarelik bitki gösteri alanları ve 2 bin 750 metrekarelik biyolojik gölet yer alacak. 2 bin metre uzunluğunda bisiklet parkurunun, 2 bin metre koşu yolunun ve 4 bin metre gezinti yolunun bulunacağı projede, 16 kameriye, 3 mangal pişirme birimi ve 31 piknik masası, piknik alanı bulunacak. Sosyal tesisin, yöresel satış ünitelerinin ve mescidin de olacağı projede bin 25 metrekarelik alanda millet kıraathanesi inşa edilecek. 

Bursa Gökdere Millet Bahçesi

Bursa'ya nefes aldıracak 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hızlı sanayileşme, göç ve kontrolsüz kentleşme nedeniyle yeşil kimliğinden uzaklaşan Bursa’yı yeniden yeşile kavuşturmak için çalışma yaptıklarını dile getirdi. Gerek altyapının güçlendirilmesi, gerekse çevre kirliliğine neden unsurların ortadan kaldırılması noktasında önemli yatırımlar yaptıklarını söyleyen Başkan Aktaş, “Tüm bunların yanında Bursa’mıza nitelikli düzenlenmiş yeşil alanlar kazandırmak için gayret sarf ediyoruz. Vakıf Kent Parkımız buna güzel bir örnek. Yıllardır konuşulan ancak bugüne kadar somut bir adım atılamayan Gökdere Millet Bahçesi’ni de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile işbirliği içinde Bursa'mıza kazandırıyoruz. Gökdere Millet Bahçesi tamamlandığında yapılaşmanın yoğun olduğu Osmangazi ve Yıldırım ilçelerimize büyük değer katacak” şeklinde konuştu.

Bursa'da görüntü kirliliğine neden olan binalar ortadan kaldırılıyor!