Bursa Gökdere Millet Bahçesi ihalesi 26 Mart'ta!

Bursa Gökdere Millet Bahçesi ihalesi 26 Mart'ta!Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilecek Gökdere Millet Bahçesi’nin ihalesi 26 Mart'ta gerçekleşecek. 


Bursa’yı yeniden yeşille anılan kent yapmak amacıyla çalışmalarını hızlandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin değerini artıracak Gökdere Millet Bahçesi projesini Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğiyle hayata geçiriyor. 

Bursa Gökdere Millet Bahçesi ihalesi 26 Mart

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinin sınırını belirleyen Gökdere’nin her iki yakasını kaplayan yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek projenin sadece 2 bin 800 metrekaresinde sosyal donatılar, kalan alanda ise rekreasyon alanları yer alacak.  TOKİ  tarafından ihalesi 26 Mart’ta yapılacak Gökdere Millet Bahçesi’nde 10 bin 887 metrekare alanda çocuk oyun köyü, yöresel bitkilerin mevsimsel renklendirme gösterilerinin yapılacağı 4 bin metrekarelik bitki gösteri alanları ve 2 bin 750 metrekarelik biyolojik gölet bulunacak. 2 bin metre uzunluğunda bisiklet parkurunun, 2 bin metre koşu yolunun ve 4 bin metre gezinti yolunun olacağı projede, 16 kameriye, 3 mangal pişirme birimi ve 31 piknik masası, piknik alanı yer alacak. Sosyal tesisin, yöresel satış ünitelerinin ve mescidin de olacağı projede bin 25 metrekarelik alanda millet kıraathanesi inşa edilecek. 

Bursa Gökdere Millet Bahçesi ihalesi 26 Mart


Yeniden ‘Yeşil Bursa’ 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hızlı sanayileşme, göç ve kontrolsüz yapılaşma yüzünden yeşil kimliğini kaybeden Bursa’yı yeniden yeşille anılan bir kent haline getirmek için yoğun mesai yaptıklarını söyledi. Gerek altyapının güçlendirilmesi, gerekse çevre kirliliğine yol açan unsurların ortadan kaldırılması noktasında önemli yatırımları hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Aktaş, “Tüm bunların yanında Bursa’mıza nitelikli düzenlenmiş yeşil alanlar kazandırmak için gayret sarf ediyoruz. Vakıf Kent Parkımız buna güzel bir örnek. Yıllardır konuşulan ancak bugüne kadar somut bir adım atılamayan Gökdere Millet Bahçesi’nin de projelerini hatırladık. TOKİ tarafından ihalesi yapılacak ve kısa zamanda çalışmalar başlayacak. Gökdere Millet Bahçesi, yapılaşmanın yoğun olduğu Osmangazi ve Yıldırım ilçelerimize büyük değer katacak” şeklinde konuştu.

TOKİ'den 6 millet bahçesi için ihale!