Büyükçekmece Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?

Büyükçekmece Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?

28 Temmuz 2013 tarihinde temeli atılan Büyükçekmece Devlet Hastanesi tamamlandığında Büyükçekmece, Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Esenyurt ve Beylikdüzü bölgeleri olmak üzere tam 5 bölgeye hizmet verecek


Büyükçekmece Devlet Hastanesi'nin temeli 28 Temmuz 2013 tarihinde atılmıştı. 250 yatak kapasiteli Büyükçekmece Devlet Hastanesi'nin Büyükçekmece, Silivri, Çatalca, Arnavutköy, Esenyurt ve Beylikdüzü bölgelerine hizmet vermesi hedefleniyor. 


D-100 Karayolu üzerinde yükselecek olan Büyükçekmece Devlet Hastanesi'nin toplam alanı 16 bin 800 metrekare. Büyükçekmece Devlet Hastanesi toplam 76 milyon 397 bin TL'ye mal olacak. 


Büyükçekmece Devlet Hastanesi kapsamında hasta odalarında telefonu, yemek masası, etajeri, en fazla iki hasta yatağı, televizyonu, tuvaleti, banyosu ve yatılabilen refakatçi koltuğu bulunacak.


Hastanenin odaları tek ve çift kişilik tasalanacak. Büyükçekmece Devlet Hastanesi tamamlandığında bölgede meydana gelebilecek trafik kazalarında ilk yardım hastanesi olarak de görev yapacak.


Büyükçekmece Devlet Hastanesi kapsamında 54 tek kişilik, 64 çift kişilik ve 12 suit hasta odası yer alacak. Büyükçekmece Devlet Hastanesi'nin açılış tarihi ise 2016 senesinin Mart ayı olarak planlanıyor. 


Büyükçekmece Devlet Hastanesi içinde yönetim odaları, depolar, sterilizasyon, 11 kuvöz, 8 bebek yoğun bakım ünitesi, eğitim, sosyal etkinlik alanları, açık ve kapalı otoparklar, 3 SDL odası, 12 adet ameliyathane, 1 doğumhane, 25 yataklı acil müşahede odası, 78 adet poliklinik radyoloji, laboratuvarlar, 24 yataklı yoğun bakım ünitesi, 3 RDLP odası, yardımcı mahaller bulunacak. 


Büyükçekmece Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?Büyükçekmece Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?Büyükçekmece Devlet Hastanesi ne zaman açılacak?


Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com