Çanakkale Lapsekili emlakçılar normalleşme sürecini bekliyor!

Çanakkale Lapsekili emlakçılar normalleşme sürecini bekliyor! Çanakkale Lapsekili emlakçılar normalleşme sürecini bekliyor!

Çanakkale Lapsekili emlakçılar işlerinin ve piyasanın düzelebilmesi için koronavirüs normalleşme sürecini bekliyor.Çanakkale Lapseki'de faaliyet gösteren emlakçılar, temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 2017 tarihinde atılan "1915 Çanakkale Köprüsü" ile birlikte yoğun mesai harcadı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, köprü inşaatı çalışmaları sektörlerinde hareketlenmeye sebep olan esnaflar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürece sebebiyle durgunluk yaşıyor.

İlçede uzun senelerdir inşaat ve emlak sektöründe faaliyet gösteren Yılmaz Çelik, işlerin hareketlenmesi için salgın sürecinin bitmesini beklediklerini belirtti.

Bir dünya projesinin bölgelerinde sürdüğünü dile getiren Çelik, "İlçemizin konumu ve bir dünya projesi olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nün kazandırdığı bir ivme ile işlerimiz hareketlenmişti. İlçemiz son dönemde bir cazibe merkezine geldi. Zaman içinde yaşanan olumsuzluklara rağmen yatırımcılarımızın ve ikinci konut için müşterilerimizin hala talepleri devam etmekte. Arsa ve tarla niteliğindeki gayrimenkullerimiz bu virüs ortamına rağmen azalma olmadığı ve taleplerin sürmesi bizleri son derece mutlu ediyor. Normalleşme süreciyle birlikte eski yoğunluğun olacağına inanıyorum." diye konuştu.

Halil Akgül ise emlak piyasasının genel olarak salgın sürecinde yavaşladığını söyledi.

Şehirler arası ulaşım kısıtlandığından dolayı müşterin ilçelerine gelememesinden dolayı bir sıkıntı olduğunu ama bununda aşılacağını belirten Akgül, "Koranavirüs nedeniyle emlak piyasası sadece yavaşladı durmadı. Şehirler arası ulaşım açıldığında piyasalar daha da canlanacak diye düşünüyorum. 1915 Çanakkale Köprüsü ilçemize değer kattı köprünün ilçemize yapılmasından dolayı herkes kazandı." dedi.

Lapseki Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün verdiği bilgilere göre ise 2014-2020 arasında açılan 12 emlak danışmanlığı kursunda başarı gösteren 67'si kadın, 202'si erkek toplam 269 kişi emlak danışmanlığı belgesi aldı.

 

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ayakların montajında sona yaklaşıldı!