Çankaya'da 10 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı bina ve arsası!

Çankaya'da 10 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı bina ve arsası! Çankaya'da 10 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı bina ve arsası!

Ankara İli, Çankaya İlçesi'nde yer alan 4 katlı bina ve bahçesi  10 milyon TL bedel ile icradan satışa sunuldu. Ankara İli, Çankaya İlçesi'nde yer alan 4 katlı bina ve bahçesi  10 milyon TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

 

Özellikleri :  Ankara  İl, Çankaya İlçe, 2515 Ada, 99 Parsel, REMZİ OĞUZ ARIK Mahalle/Köy, Tapu kayıtlarında niteliği bağ, kapı numarası 215 olan yapı, yola tek cepheli olan Atatürk Bulvarına bakmaktadır. 

 

Bodrum kat, zemin kat, 1 normal kat ve çatı arası katı olmak üzere 4 kattan oluşan yapı; Atatürk Bulvarı kamusal kullanımları açısından özelleşmiş en önemli kentsel odaklardandır. Bürokratik ve politik merkez olarak önemli bir konumdadır. Yeni Meclis binasının 1961 yılında hizmete açılmasıyla bürokratik ve politik bir merkeze dönüşmüştür. Ankara'da Ulus'tan başlayan, Atatürk Bulvarı adıyla Kızılay'a ve Çankaya ya doğru ilerleyen güzergah tam anlamıyla bir Cumhuriyet yoludur. Bu yol üzerinde yer alan yapılar önemli yapılardır. Bina tüm altyapı ve belediyece her türlü yol, su, elektrik çöp vb. hizmetleri gelmiş, ulaşımı kolay merkezi bir yerdedir. Sosyal tesislere, okullara ve iş merkezlerine yakın bölgededir. Türk Dil Kurumu, solunda Vakıflar Bankası, arkasında Celal Bayar İş Merkezi ve Karşısında (Atatürk Bulvarının diğer cephesinde) Almanya ve İtalya Büyükelçiliklerinin bulunduğu, TBMM Meclisine 800 m., Kuğulu Park'a 400 m., Güven Park'a 1,5 km. gibi mesafede, şehrin aktif ticari bölgesinde talebin fazla olduğu, güvenliğin üst seviyede olduğu ve boş arsanın bulunmadığı bölgede yer almaktadır.

 

Kıymeti : 10.140.000,00 TL
1. Satış Günü : 10/01/2018 günü 11:45 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2018 günü 11:45 - 12:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Otoparkı - Sıhhiye MERKEZ / ANKARA

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/194 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2017