Çankırı Belediyesi'nden Uydukent projesi!

Çankırı Belediyesi'nden Uydukent projesi!Çankırı Belediyesi'nden Uydukent projesi. Belediye'de düzenlenen toplantıya Vali Vahdettin Özcan, Milletvekili Hüseyin Filiz, Başkan İrfan Dinç, Doğukan İmar Planlama Firması yetkilileri ile çok sayıda kurumun temsilcisi katıldı.


Çankırı Belediyesi konut projeleri için yapılan çalışmaları düzenlenen toplantı ile paydaşlarına duyurdu. 

Belediye'de düzenlenen toplantıya Vali Vahdettin Özcan, Milletvekili Hüseyin Filiz, Başkan İrfan Dinç, Doğukan İmar Planlama Firması yetkilileri ile çok sayıda kurumun temsilcisi katıldı. 

Toplantıda konuşan Başkan İrfan Dinç, konut talebi, kentsel dönüşüm ve uydu kent için büyükşehirlere proje hazırlayan bir firma ile çalıştıklarını belirterek, "Seçim biter bitmez etüt çalışmaları için talimat vermiştim. 

Bugün de hazırlanan bu çalışmayı ilgili kurumlara sunuyoruz. Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi için ortaya çıkan konut talebini hazırlanan uydu kent projesi ile çözeceğiz" diye konuştu. 

Yakınkent OSB'de sorun yaşanmaması için belediye olarak hızlı adımlar atacaklarını belirten Dinç, ilgili firmanın projesinin hazır olduğunu, gerekli kurum yazışmalarının tamamlanmasının ardından-proje-için düğmeye basılacağını söyledi.'"^1'" Uydu kent ve toplu konut projeleri ile ilgili çalışmaları yürüten Doğukan İmar Planlama Firması Genel Müdürü Nadir Doğan'da Çankırı-Ankara karayolunun 12. 

kilometresinde uygun bir alan tespit edildiğini belirterek, "Bu alana içerisinde 10 bin nüfusun yerleşeceği bir plan hazırladık. Uydu kent için 107 hektarlık genişlemeye müsait bir alanda çalışmalarımızı tamamladık.Düşünülen uydu kent Yakınkenfe 32 kilometre mesafede olacak" diye konuştu. Uydu kentin kentten göç almaması gerektiğini söyleyen Doğan, hazırlanan proje içerisinde sosyal donatılar ve kamu kurumları için de çelerden de nufüs çekecek. Burada çalışan işçilerimizin Çankırı'ya yerleşmesi hem ekonomik hacmimizi artıracak hem de kalkınma hızımızı. Bu projenin hızlı bir şekilde tamamlanması için elimizden gelen desteği vermeliyiz" şeklinde konuştu. 

Vali Vahdettin Özcan ise projelerin bu kadar hızlı tamamlanmasından memnuniyet duyduğunu belirterek, tüm kurumların ortak sorumluluk almasının önemli olduğunu vurguladı. Hazırlanan projeleri beğendiğini ve aklıdaki soru işaretlerinin gittiğiniİDelij-ten Özcan, konuya hassasiyet gösteren Başkan Dİnç'e ve proje ekibine teşekkür etti. Konut hamleleri için radikal adımların atılması gerektiğini söyleyen Özcan, "Çankırılılar kent merkezinde yaşamayı ve her noktaya ulaşmayı seviyor. 

Ancak kentler büyüyor ve bu duruma uygun adımlar atılmak zorunda. İnşallah uydu kent ile ilgili çalışmalar planlanan takvimde tamamlanır. Bu projede geç kalırsak ileriki yıllarda daha büyük sorunlar yaşarız" dedi. 


Zafer