Cathıc Türkiye'de turizm ve konaklama tartışılacak!

Cathıc Türkiye'de turizm ve konaklama tartışılacak! Cathıc Türkiye'de turizm ve konaklama tartışılacak!

Türkiye'nin konaklama sektörü liderleri, Türkiye'nin gelişen turizm ve konaklama sektörlerinin karşı karşıya olduğu fırsatları ve zorlukları tartışmak için Haziran’da Türkiye ve Komşu Ülkeler Otel Yatırım Konferansında (CATHIC) bir araya gelecek.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği tarafından desteklenen ve Türkiye temsilciliğini Alkaş’ın yaptığı CATHIC, Hilton İstanbul Bomonti Otel & Konferans Merkezinde 9-10 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. CATHIC’in bölgedeki üst düzey otel yatırımcıları, danışmanlar, mimarlar ve hükümet yetkililerini çekmesi bekleniyor.


Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy konferans öncesi yaptığı açıklamada; 2013’te 33,5 milyon turistin Türkiye’yi ziyaret ettiğini ve ilk dokuz ayda 24,5 milyar ABD doları gelir elde edildiğini söyledi. Özellikle son beş yılda turist ziyaretlerinin yanı sıra iş amaçlı seyahatlerdeki yoğun artış ve konaklama sayılarının çift haneli yükselişiyle, otelcilik sektöründe karlılığın artığına dikkat çeken Ersoy, sektöre her geçen gün daha fazla yatırımcı geldiğinin altını çizdi.


Murat Ersoy, bu gelişmeleri yakından takip eden uluslararası otel zincirlerinin de genişleme stratejilerinde Türkiye'yi ilk sıralara yerleştirerek hem lüks segmentte hem de orta-ekonomik segmentteki markalarını Türkiye’ye getirmeye başladıklarını belirtti. Murat Ersoy bakanlık belgeli toplam tesis sayısının 4.067’ye ulaştığı Türkiye’de toplam yatak kapasitesinin yaklaşık 1 milyon 59 bin olduğunu söyledi.


Konferans, DT - Global Business Consulting GmbH başkanı Dr Daniel Thorniley’in, dünya çapında yatırım ortamının son durumu ile bilgi vereceği içerikle başlayacak. Sidar Global CEO'su ve Başkanı Cenk Sidar ise bölgesel perspektifi sunacak.


Konferansta son siyasi sorunlara rağmen Türkiye'nin sürekli büyüme ve gelişmeyi destekleyen temel gücü tartışılacak. Thorniley konferans öncesi yaptığı açıklamada;                  " Türkiye, batılı yatırımcılar için Avrupa’da 2 numaralı kilit stratejik yatırım pazarı olmaya devam ediyor. Hükümet politikası büyümeden yana.  Bu, Türkiye’nin dünyadaki en heyecan verici iş fırsatlarının olduğu yerlerden biri haline gelmesini sağlıyor’’ dedi.


Konferansta  BDO Danışmanlık yönetici ortağı Mehmet Önkal; İstanbul, Türk Rivierası ve ikincil şehirlerle ilgili piyasa analizini sunacak. Servotel Corporation Başkanı Ömer İsvan ve Wyndam Hotel Group EMEA Yönetici Direktörü ve Başkan Yardımcısı Rui Barros, Türkiye’de büyüme ve gelişme stratejilerini anlatacak. Areal Bank Group Türkiye  Genel Müdürü Şenay Azak ise borç ve sermaye finansmanı konusunda görüşlerini paylaşacak.pus