15 / 08 / 2022

Çekmeköy'de çocuk parkı yerine benzin istasyonu mu inşa edilecek?

Çekmeköy'de çocuk parkı yerine benzin istasyonu mu inşa edilecek?

Çekmeköy Belediyesi’nin çocuk parkını benzin istasyonuna çeviren imar planı değişikliği teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde oy çokluyla kabul edildi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Ekim ayı toplantılarında Çekmeköy Belediyesi tarafından, onaylanmak üzere gönderilen imar planı değişikliği teklifi hakkında oylama yaptı. BirGün'den Dilara Şimşek'in haberine göre; Çekmeköy Belediyesi, halen çocuk parkı olarak kullanılan, 5 bin metrekareden büyük bir alanın akaryakıt ve servis alanına alınmasını ve buna karşılık, yaklaşık 2 kilometre mesafedeki belediye hizmet alanın da park alanına alınmasını teklif etti.

Çekmeköy de çocuk parkı yerine benzin istasyonu mu inşa edilecek?

CHP adına konuşan Murat Cirav söz konusu imar planını eleştirerek, “Burada çocuk parkı var. Yeşil alan var. Niye buraya akaryakıt istasyonu yapıyorsunuz? Burası çocuk alanı, çocuk parkı olarak kalsın. Oradaki insanlar, muhtarlar yapılmaması için imza topladılar" dedi. 

İmar Komisyon Başkanı Yüksel Akyol ise eleştirilere cevap verirken, Çekmeköy Belediyesi’nin bir başka yere park yapacağını söyledi. Akyol, 250 metre mesafedeki bir başka belediye hizmet alanının park alanına alındığı söyledi. Tapu ve Kadastro sorgulamasına göre söz konusu yer yaklaşık 2 bin 150 metre mesafede ve orman kenarında bulunuyor.
 

Çekmeköy'de 23 milyon TL'ye satılık arsa!