05 / 07 / 2022

Çiftçilere müjde! Duymayan kalmasın, tarıma kredi yağıyor! İşte banka banka çiftçi kredisi fırsatları...

Çiftçilere müjde! Duymayan kalmasın, tarıma kredi yağıyor! İşte banka banka çiftçi kredisi fırsatları...

Milyonlarca çiftçiye neredeyse her bankadan kredi imkanı sunuluyor. Peki hangi banka ne kadar kredi veriyor? İşte banka banka çiftçi kredisi fırsatları...Drone’lar, robotlar, otonom araçlar... Tüm bunlar bir bilimkurgu setinde değil, artık Edirneli Hasan Aga’nın tarlasında boy göstermeye hazırlanıyor. Yeni teknolojiler tarlalarda kullanılmaya başlanırken bir yandan da işin finansmanı çok daha büyük hacimli, teknolojik ve karmaşık bir hal almaya başladı. Çünkü küresel nüfustaki ciddi artış ve gelişmekte olan pazarlarda büyüyen orta sınıfın daha pahalı ürünlere yönelik değişen beslenme tercihleri, tarıma yatırım yapma ihtiyacını beraberinde getiriyor. Bunlara bir de iklim değişikliğini ekleyince, denklemin finans tarafı çok daha ağır basıyor.

Çiftçilere müjde! Duymayan kalmasın, tarıma kredi yağıyor! İşte banka banka çiftçi kredisi fırsatları...

Dünya Bankası tahminlerine göre, gida talebinin 2050 yılına kadar yüzde 70 artması ve bu talebi karşılamak için çoğu özel sektörden gelmesi gereken yıllık en az 209 milyar dolarlık yatırıma ihtiyaç var. Gelişmekte olan ülkelerde bu yatırım tutarı 80 milyar dolar. Türkiye'de 2022 yılı mart ayı itibarıyla toplam tarim kredisi miktarı 184 milyar 762 milyon TL olurken bu rakam 2021 yılsonunda 166 milyar 221 milyon TL olarak gerçekleşti.

Milyonlarca çiftçiye neredeyse her bankadan kredi imkanı sunuluyor. Peki hangi banka ne kadar kredi veriyor? İşte banka banka çiftçi kredisi fırsatları...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.