Didim Marina 2009'da açılacak!

Didim Marina 2009'da açılacak!

Ege Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Aydın'ın Didim ilçesinde inşaatı devam eden Yat Limanı'nın 2009 yılında hizmete açılması planlanıyor.Limanı yapan şirket yetkililerden alınan bilgiye göre, Didim'de 22 Şubat 2007 tarihinde temeli atılan ve Doğuş Grubu tarafından 25 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile inşaatına başlanan yat limanının, 2009 yılında hizmete açılabilmesi için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Tamamlandığında 212 bin metrekare deniz alanına sahip olacak marinada, 80 odalı butik otel, 5 ayrı duş, çamaşırhane, depo ve benzeri hizmetlerin verileceği yerler, 20 ayrı sektörde faaliyet gösterecek iş yerleri olacak.

Karada 650, denizde 450 olmak üzere toplam bin 100 yat kapasiteli olarak hizmete girecek liman inşaatında 120 işçi çalışıyor.

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Yat Limanı'nın hizmete girmesiyle Didim'e gelecek turist sayısının yüzde yüz artacağına inandığını söyledi.

Yaz sezonunda binlerce turistin gemilerle Kuşadası Limanı'ndan ilçeye giriş yaptığını ve büyük yığılma yaşandığını vurgulayan Kamacı, şunları kaydetti: "Didim'de turizmin daha da gelişmesi için bir an önce gemi iskelesi yapılması gerekiyor. Güzergahımız son derece uygun. Gemi acenteleri ile görüşmelerimiz sürüyor. Bütün acenteler Didim'e gemi iskelesi yapılması konusunda hem fikir. Konuyla ilgili girişimlerimiz sürüyor. İskele için evrakımızı ilgili yerlere gönderdik."