Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'in tahliye ve yıkım kararlarına tepki!

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'in tahliye ve yıkım kararlarına tepki!Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistinlilere yönelik politikalarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlık, İsrail'in Filistinlilere yönelik aldığı tahliye, yıkım ve müsadere kararlarına tepki gösterdi. 


Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Filistinlilerle ilgili politikaları nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. 

Dışişleri Bakanlığı

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İsrail’in son dönemde, Doğu Kudüs’ün Şeyh Cerrah semti başta olmak üzere, işgal altında bulundurduğu topraklarda Filistinlilere yönelik aldığı tahliye, yıkım ve müsadere kararları İsrail’in uluslararası hukuku ihlal eden adımlarının son örneğidir."

Söz konusu hukuk dışı eylemlerin İsrail'in barış arzusundan ziyade işgalini güçlendirme niyeti taşıdığını açıkça ortaya çıkardığı ifade edilen  açıklamada, Filistinlilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yarattığı olumsuz koşullarla mücadele etmeye çalıştığı dönemde İsrail’in hız verdiği bu eylemlerin vicdanları daha da yaraladığı kaydedildi. 

Dışişleri Bakanlığı

Yazılı açıkalamada "Uluslararası toplumu, İsrail’in yayılmacı politikalarına karşı Filistin halkıyla dayanışma sergilemeye davet ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.