13 / 08 / 2022

Doların yeni zirvesini seçim belirleyecek iddiası! Eğer seçim 2023 yılında yapılırsa....

Doların yeni zirvesini seçim belirleyecek iddiası! Eğer seçim 2023 yılında yapılırsa....

ABD Merkez Bankası FED'in dün açıkladığı faiz artırım kararından sonra dolar 17 lira 24 kuruşa kadar yükseldi. Uzmanlar doların bundan sonraki yol haritasıyla ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Seçimin tarihi ve sonucunun doların fiyatı üzerindeki etkisi masaya yatırıldı.Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), doların bugünkü efektif kurunu alışta 17,2759 lira, satışta 17,3451 lira olarak açıkladı. TCMB, önceki efektif kurunu alışta 17,2447 lira, satışta 17,3138 lira olarak belirlemişti.

ABD Merkez Bankası FED'in dün aldığı faiz artırımı kararı sonrasında dolar küresel piyasalardaki gücünü artırdı.

Piyasalarda dolara olan talep arttı.

Türkiye'de doların seyrinin nereye doğru evrileceğini ise "seçim" belirleyecek.

Erdoğan hükümetinin "faiz sebep enflasyon sonuçtur" temeli üzerine kurulu yeni ekonomi poltikası doların yurt içinde değer kazanmaya devam etmesine neden oluyor.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.