Donald Trump'ın doğduğu eve alıcı bulunamıyor!

Donald Trump'ın doğduğu eve alıcı bulunamıyor! Donald Trump'ın doğduğu eve alıcı bulunamıyor!

Amerika’nın 45’inci Başkanı Donald Trum'ın doğduğu ev 14 Kasım’da açık arttırmaya çıkarıldı. Fakat 5 milyon dolarlık fiyata müşteri bulunamadığı için ev geçtiğimiz günlerde piyasadan çekildi...Amerika’nın 45’inci Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’a taşınmadan önce New York’taki Trump Tower’da yaşıyordu ve evinde modern hayatın tadını çıkarıyordu. Trump'ın çocukluğunda yaşadığı New York’un Queens bölgesindeki ev ise neo-Tudor akımının mimari özelliklerini taşıyor.

Donald Trump’ın babası Fred Trump, New York’un önde gelen gayrimenkul yatırımcılarındı. İnşa edilmesine önayak olduğu binalar bugün New York’un çehresini oluşturuyor. Bu ev de o binalardan farksız.

2016 yılının sonunda Haghani Emlak şirketi evi 1 milyon 400 bin dolara, bundan iki ay sonra da 2 milyon dolara satmıştı. Şubat'ta ev yeniden piyasaya çıktı. Bu kez fiyat 5 milyon dolara yükseltildi. Fakat Donald Trump’ın 14 Kasım’da açık arttırmaya çıkarılan evine müşteri bulunamadığı için ev geçtiğimiz günlerde piyasadan çekildi.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre; Evin şimdiki sahibi kimliğinin gizli kalmasını istiyor. Bu kişinin başkanla bağlantısı olmadığı düşünülüyor. 

2017 yılında ev sahibi, evi, konut kiralama uygulaması Airbnb’den gecesi 725 dolara kiralıyordu. Hikayesi heyecan verici olsa da evde kalan turistler evin yaşından ve özellikle su tesisatındaki sorunlardan şikayetçi.

Eve ilgi gösteren tek kişi ise evi satın alıp yıkmayı teklif ediyor. Hatta sosyal medyada bir kampanya başlatarak ev için istenen 5 milyon doları halktan toplayarak evi beraber yerle bir etmek isteyen kişinin kimliği gizli tutuluyor.

Şimdilik satışı durdurulan evin beş yatak odası var. Ev, açık teraslı, şömineli ve Donald Trump’ın aile fotoğrafları ve konuşma metinleriyle dolu.

Trump'ın New York'taki evinin geceliği 725 dolar!