Dorçe Prefabrik Yapı'dan Katar'a 4 bin yatak kapasiteli Kovid-19 hastanesi!

Dorçe Prefabrik Yapı'dan Katar'a 4 bin yatak kapasiteli Kovid-19 hastanesi! Dorçe Prefabrik Yapı'dan Katar'a 4 bin yatak kapasiteli Kovid-19 hastanesi!

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Katar'da 4 bin hasta kapasiteli prefabrik koronavirüs karantina hastanesi projesini bitirdi.  Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Katar'da 4 bin hasta kapasiteli prefabrik koronavirüs karantina hastanesi projesini bitirdi.  

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirket'nden yapılan açıklamada, koronavirüs sonrası dönemde, hızlı kurulabilen koronavirüs hastaneleri, sahra hastaneleri, mobil hastaneler, ağır bakım üniteleri, enfeksiyon hastaneleri, izolasyon üniteleri, acil müdahale üniteleri, yoğun bakım üniteleri ve karantina ünitelerinin önemli hale geldiği belirtildi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; bu talebi karşılama noktasında prefabrik, ön-üretimli ve modüler yapı sistemleri ön plana çıkıyor. 

Hafif çelik prefabrik yapı konusunda büyük tesislere sahip olan Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, aktif olarak 30 ülkede koronavirüs hastaneleri için sağlık bakanlıkları, ilgili koronavirüs otoriteleri ve STK'lar ile çalışmalar sürdürüyor. 

Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, bu alanda ilk projesini Katar Umm Slal bölgesinde bitirdi. 

Umm Slal Kovid-19 Karantina Hastanesi, mevcut durumda 4 bin yatak kapasiteye sahipve  ihtiyaç olması durumunda 8 bin yatak kapasitesine çıkarılabiliyor. 

Yeni bitirilen Umm Slal Hastanesi, karantinaya alınan hastalar için gerekli sağlık hizmetlerine ek olarak konfor, güvenlik ve eğlence ihtiyaçlarını sağlamak için tam donanımlı şekilde hizmet sunuyor. 

Aktif olarak kullanılmaya başlanan hastaneyi açılışından sonra üst düzey devlet yetkilileri denetledi ve olumlu görüşlerini kaydetti.