Dünya Kadastro Zirvesi 24 Nisan'a kadar sürecek!

Dünya Kadastro Zirvesi 24 Nisan'a kadar sürecek! Dünya Kadastro Zirvesi 24 Nisan'a kadar sürecek!

Dünya Kadastro Zirvesi, bugün başlayıp 24 Nisan'a kadar sürecek. Zirveye 3 bin kişilik katılım bekleniyor. Bakan Güllüce, "30 farklı oturumda 150 bilimsel tebliğ sunulacak. Yine etkinlik bünyesinde, 3 ayrı özel sergi yer alacak" diye konuştu.


ÜLKELERİN, harita-kadastro ve coğrafi bilgi teknoloji sektörleri, uzman ve yöneticileri bir ilki gerçekleştirerek, “Dünyamızın Kadastrosunu Yapalım” teması ile 24 Nisan'a kadar  İstanbul Haliç Kongre Merkezinde bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek 'Kongre ve Sergi' etkinliği, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin himayesinde, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da katkıları ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından organize ediliyor. Bu büyük organizasyon ile dünya nüfusunun yüzde 75’inin henüz sahip olamadığı ve bilgisine erişemediği arazilerin kayıt altına alınmasını sağlayacağını belirten Güllüce "Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz sahip olduğu tecrübeyi, teknolojiyi iyi kullanan ve çok dinamik bir yapıya sahip olan haritacılık sektörümüzle birleştirerek yurtdışına açılarak yeni pazarlar edinme fırsatını da bulacaktır" dedi.


85 ülke 3 bin katılımcı


85 ülkeden 3 bine yakın katılımcının İstanbul’da olacağını söyeyen Bakan Güllüce, "30 farklı oturumda 150 bilimsel tebliğ sunulacak. Yine etkinlik bünyesinde, 3 ayrı özel sergi yer alacak" diye konuştu.


Akşam