Dünyanın en pahalı evleri belli oldu!

Dünyanın en pahalı evleri belli oldu! Dünyanın en pahalı evleri belli oldu!

Uluslararası bir emlak listeleri veritabanı olan Point2Homes, 28 ülke kapsamında dünyanın en pahallı evlerini açıkladı. İşte dudak uçuklatan fiyata satılan o evler...Kimi yemyeşil bir ormanda, kimi okyanusun kıyısında bulunuyor. Bu evlerin otak noktaları ise dudak uçuklatan fiyatları. Uluslararası bir emlak listeleri veritabanı olan Point2Homes, 28 ülke kapsamında dünyanın en pahallı evlerini açıkladı. İşte Hürriyet Gazetesi'nden Gülistan Alagöz'ün haberi...

1- Andorra dağlarında bulunan bu evin fiyatı 29.9 milyon dolar. Altı yatak odalı ev,, bir at ahırı da dahil olmak üzere birkaç müştemilata sahip. 

 

 

2- Sidney’in 3 mil dışında yer alan bu ev ise 75 milyon dolara satılıyor. Dört kuşaktır aynı aileye ait olan malikanenin yedi yatak odası ve kendi özel plajı bulunuyor.

 

 

3- Bahamalar’da Karayip cennetindeki 29 milyon dolarlık evin 355 metrelik bir özel sahil şeridi var. Lyford Cay’teki bu dört yatak odalı dinlenme yeri, özel bir konuk evine sahip.

 

 

4- Barbados’ta 125 milyon dolara satılan bu ev 20 yatak odalı bir konak. 18 otomobillik konağın yeraltı otoparkı, kendi spa, sağlık kulübü ve kahve dükkanı mevcut.

 

 

5- Dünyadaki en pahalı şehirlerden biri olan Sao Paulo'da bu dört yatak odalı ev için 20.8 milyon dolar isteniyor.

 

 

6- Kanada’nın en büyük şehri Vancouver Batı'daki bu evin bedeli 48 milyon dolar.

 

 

7- Arjantin’in batısında, And Dağları ile Büyük Okyanus arasında kalan, Güney Amerika ülkesi de 5 yatak odalı ev için 10.5 milyon doları gözden çıkarmanız gerek.

 

 

8- Pekin’deki 3 katlı bu evin değeri 58 milyon dolar. Evin 6 yatak odası ve 3 oturma odası bulunuyor.

 

 

9- Kosta Rika’daki bu ev aktör Mel Gibson’a ait. 3 katlı evin bedeli 29.7 milyon dolar.

 

 

10- Cote D’Azur’da Cannes körfezi manzaralı bu evin değeri tam 390 milyon dolar.