11 / 08 / 2022

Düzce Millet Bahçesi 1. Etap inşaatında mutlu son!

Düzce Millet Bahçesi 1. Etap inşaatında mutlu son!

Düzce Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile yapımına başlanan millet bahçesi projesinin 1. etap inşaatında sona yaklaşıldı. Projede millet bahçesi 2. etap çalışmaları da tamamlanıyor.Düzce Belediyesi ve  TOKİ  iş birliği ile yapımına başlanan millet bahçesi 1. etap inşaatında sona gelindi. Başkan Dr. Faruk Özlü, yakından incelediği millet bahçesi projesinin çalışmalarıyla ilgili, “İnşallah 2 ay sonra önümüzdeki Mayıs ayında milletimizin hizmetinde olacak” şeklinde konuştu.

Düzce Belediyesi'nde yer alan habere göre; Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,  millet bahçesi projesini alanında uzman ve İzmit Seka Parkın da mimarı olan Talha Kös’e çizdirdiği, Düzce’nin çehresini değiştirmesi planlanan, bölgenin en büyük millet bahçelerinden biri olan millet bahçesi 1. etap inşaat çalışmalarına hızla devam ediliyor.

Düzce Millet Bahçesi 1. Etap inşaatında mutlu son!

MAYIS AYINDA HİZMETE GİRECEK

Proje alanında incelemeler gerçekleştiren Başkan Özlü, birinci etap çalışmalarının hızla devam ettiğinden bahsederek “Firmanın süresi toplamda 300 gündür. Ciddi bir ilerleme var. Önümüzdeki Mayıs ayında milletimizin hizmetine sunacağız. Burası pırıl pırıl ve tertemiz bir mekân olacak. Güzel bir kafeterya kütüphanemiz var. Yürüyüş yolları, yeşil alanları, oyun grupları, spor aletleri grupları, oturma alanları ile insanların dinlenebilecekleri, gezebilecekleri, ailece kaliteli zaman geçirebilecekleri şehrin kalbinde müthiş bir park olacak. Düzce’mize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Düzce Millet Bahçesi 1. Etap inşaatında mutlu son!

PROJE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR, YILSONUNDA KAZMA VURULACAK

Millet bahçesi 2. etap çalışmalarıyla ilgili konuşan Özlü, “İkinci etabın projelendirme çalışmalarını yapıyoruz. Stadyumun olduğu alan da olacak. 52 dönümlük bir alan. İçerisinde Düzce’ye yakışır anıt eser niteliğinde bir kültür merkezimiz olacak. Bu yılsonunda ikinci etap çalışmalarına kazmayı vuracağız” dedi.