10 / 08 / 2022

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması 30 Haziran'a uzatıldı!

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması 30 Haziran'a uzatıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği “Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması” 30 Haziran 2015 tarihine kadar uzatıldı. Yarışma kapsamında dereceye giren öğrencilere 154 Bin TL ödül verilecek.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği “Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması” 30 Haziran 2015 tarihine kadar uzatıldı. Yarışma kapsamında dereceye giren öğrencilere 154 Bin TL ödül verilecek.


Bakan Güllüce’nin talimatıyla üniversiteliler arasında “çevre” farkındalığını artıracak bir proje başlatıldı.  Ana konusunun ekoloji ve kentsel tasarım olacağı ”Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması” ile yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere toplam 154 Bin TL ödül dağıtılacak. Ekoloji, sosyal hayat ve kültürün mekâna yansımasının ele alınacağı ve birincinin 40 Bin TL ile ödüllendirileceği Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması’nda ikinciye 30 Bin, üçüncü olan yarışmacıya ise 20 Bin ödül verilecek.  Ayrıca 8 guruba 8’er Bin TL mansiyon ödülü verilecek.


Jüri heyetinin bakanlık bürokratları, akademisyenler ve ekolojiye, kentsel tasarıma gönül vermiş uzmanlardan oluştuğu yarışmaya T.C. üniversitelerinin şehir ve bölge planlama, peyzaj mimarlığı, mimarlık ve kentsel tasarım - peyzaj mimarisi bölümlerinde lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerden üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılabilecek.

 

Öğrenciler, yarışmanın web sayfasından ( www.ekokentyarismasi.com ) 30 Haziran 2015 tarihine kadar ön kayıt yaptıktan sonra yarışmaya ilişkin hazırlamış oldukları pafta ve sunumları 28 Ağustos 2015 tarihine kadar bakanlığa ulaştıracak.  Yarışma ile ilgili tüm duyurular yarışmanın web sayfasından  (www.ekokentyarismasi.com  ) yapılacak.