15 / 08 / 2022

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda 500 proje yarışacak!

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda 500 proje yarışacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlattığı Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda 500 proje yarışacak..Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başlatmış olduğu “Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışmasına” üniversiteli öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Geçen yıl 330 projenin katıldığı yarışmada, bu yıl 500 proje yarışacak.

Bakanlığın Üniversiteler arasında çevre farkındalığı oluşturmak amacıyla geçen yıl başlattığı yarışmanın bu yıl ikincisi düzenleniyor.


27 Ocak'ta başlayan yarışmanın başvuruları sona erdi. Bu yıl yarışmaya üniversiteliler yoğun ilgi gösterdi. Geçen yıl 330 projenin yarıştığı yarışmada bu yılki başvuru sayısı 500’e ulaştı.

9 kişinin yer aldığı jüri heyeti 8 Nisan'da projeleri değerlendirecek. Dereceye giren projelere 6 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek törende, ödülleri takdim edilecek.


Bakanlığın geleneksel hale getirdiği yarışma kapsamında Üniversiteli öğrencilere 150 Bin TL ödül dağıtılacak. Üniversiteli öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışma hakkında değerlendirmede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; bakanlık olarak üniversiteler ile ilgili bu çalışmaları arttıracaklarını ve diğer alanlarda da bu tip projeleri en kısa sürede hayata geçireceklerini belirtti.