10 / 08 / 2022

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması başlıyor!

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen, birincinin 40 bin TL, ikincinin 30 bin TL, üçüncünün ise 20 bin TL ile ödüllendirileceği Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması başlıyor.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenleyeceği "Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması" başlıyor. Birincinin 40 bin TL ile ödüllendirileceği Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda ikinciye 30 bin TL, üçüncü olan yarışmacıya ise 20 bin TL ödül verilecek.


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdrıs Güllüce'nın talimatıyla üniversiteliler arasında "çevre" farkındalığını artıracak önemli bir proje başlatılıyor. 


Ana konusunun ekoloji ve kentsel tasarım olacağı "Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması" ile yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere toplam 154 bin TL ödül dağıtılacak. 


Ekoloji, sosyal hayat ve kültürün mekâna yansımasının ele alınacağı ve birincinin 40 bin TL ile ödüllendirileceği Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda ikinciye 30 bin TL, üçüncü olan yarışmacıya ise 20 bin TL ödül verilecek. Ayrıca 8 guruba 8 er Bin TL mansiyon ödülü verilecek. 


Jüri heyeti bakanlık üst düzey bürokratları, akademisyenler ve ekolojiye, kentsel tasanma gönül vermiş uzmanlardan oluşacak. 


Yarışmaya T.C. üniversitelerinin şehir ve bölge planlama. peyzaj mimarlığı, mimarlık ve kentsel tasarım - peyzaj mimarisi bölümlerinde lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerden üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılabilecek. 


Öğrenciler, yarışmanın web sayfasından (www.ekokentyarismasi.com) 5 Haziran 2015 tarihine kadar on kayıt yaptıktan sonra yarışmaya ilişkin hazırlamış oldukları pafta ve sunumları 28 Ağustos 2015 tarihine kadar Bakanlığa ulaştırılacak. 

Yanşma ile ilgili tüm duyurular yanşmanın web sayfasından yapılacak. 


Kırklar Haber