10 / 08 / 2022

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda derece alan projeler belli oldu!

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması'nda derece alan projeler belli oldu!

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması jüri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 49 Projenin incelendiği toplantıda dereceye giren projeler belli oldu. Dereceye giren projelere 15 Ekim de İl Bank sosyal tesislerinde toplam 154 Bin TL ödül dağıtılacak.Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Türkiye Çevre Koruma Vakfının düzenlemiş olduğu Ekolojik Kentselsel Tasarım Yarışmasında 49 proje yarıştı.  Ankara  İL Bank Sosyal Tesislerinde düzenlenen değerlendirme toplantısına Jüri heyetinde yer alan; Peyzaj Mimari Talha Kös, Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy, İstanbul Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Ocakçı, Selçuk üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Murat Oral, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk katıldı.


Değerlendirme toplantısında titizlikle incelenen projelerin sıralaması belli oldu. Birinci olan projeye 40 Bin TL, İkinci olan projeye 30 Bin TL, Üçüncü olan projeye 20 Bin TL ödül verilecek olan yarışma da,  mansiyon ödülü olarak da 8 projeye; 8 Bin TL ödül verilecek. Yarışma kapsamın da toplam 154 Bin TL ödül dağıtılacak.


Sunuculuğunu Fulin Arıkan'ın yapacağı Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışmasının ödül gecesi 15 Ekim saat 18.00'da Ankara İl Bank Macunköy sosyal tesislerinde gerçekleşecek.