Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul projesini kabul edemeyiz!

Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul projesini kabul edemeyiz!Rus gazetesi Kommersant'tan Marianna Belenka'ya önemli açıklamalar yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kanal İstanbul projesini kabul edemeyiz" dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rus gazetesi Kommersant'tan Marianna Belenka'ya önemli açıklamalar yaptı. 

Sputniknews'te yer alan habere göre, çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul ile ilgili de konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Kanal İstanbul projesini kabul edemeyiz" dedi.

Ekrem İmamoğlu: Kanal İstanbul projesini kabul edemeyiz!

Çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul'un kabul edemeyecekleri bir proje olduğunu dile getiren Ekrem İmamoğlu, başladığı açıklanan Kanal İstanbul projesini durdurup durduramayacakları sorusuna ise "Merkezi hükümet sadece proje başlamış gibi yapıyor ama durum öyle değil. Temel atma töreni olarak ilan ettikleri şey, sadece kanalın inşa edilmesinin planlandığı bölgede bulunan bir çevre yolunun yapılmasıyla ilgili. Aslında bu projenin teknik dayanağı bile yok, proje hazır değil" şeklinde yanıt verdi.

Kanal İstanbul'da kazı çalışmaları başlıyor!