Elmasburnu Tabiat Parkı için yeni ihale!

Elmasburnu Tabiat Parkı için yeni ihale!İstanbul Beykoz Riva'daki Elmasburnu Tabiat Parkı işletmesi için yeniden kiralama ihalesine çıkarıldı. Tabiat Parkı için geçtiğimiz Ocak ayında yapılan ihaleye katılım gerçekleşmemişti.


Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar I. Bölge Müdürlüğü İstanbul Şube Müdürlüğü’ne bağlı Elmasburnu Tabiat Parkı işletmeciliği için yeniden kiralama ihalesine çıkıldı.

Turizm Ajansı'nda yer alan habere göre, Elmasburnu Tabiat Parkı sınırları içerisindeki giriş ücretlerinin tahsili ile günübirlik çadırlı kamp alanı işletmeciliği, kır lokantası, büfe ve plaj aktiviteleri işletmeciliği 2886 Sayılı Devlet İhale Kanun ile bu Kanun hükümlerine göre hazırlanan Döner Sermayeli Kuruluşlar İhale Yönetmeliği’nin 29-a maddesi uyarınca kapalı teklif usulü ile ihaleye sunulacak.

Süre 5+5 yıl

Elmasburnu tabiat parkı kiralama ihalesinde süre sözleşmenin noterlik tarafından onaylanmasından sonra işletmeciye yer tesliminin yapıldığı tarihten başlamak üzere 5+5 yıl olarak düzenlendi.

258 bin lira, ihale 5 Aralık'ta

İhale, 5 Aralık 2019 tarihinde saat 11:00’de I. Bölge Müdürlüğü İhale Toplantı Salonu’nda (Fatih Ormanı Kampüsü Maslak, Sarıyer/İstanbul) yapılacak. İhale için 258 bin liralık muhammen bedel belirlendi.