17 / 08 / 2022

Emekli maaşı için flaş ayrıntı! Ocak zammından kimler yararlanacak?

Emekli maaşı için flaş ayrıntı! Ocak zammından kimler yararlanacak?

Enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte memur ve emeklilerin yeni zamlı maaşları da netleşmiş oldu. Ocak ayı itibariyle en düşük emekli maaşı 2.500 lira oldu...7)En düşük emekli aylığı hesaplaması nasıl yapılacak?

Önce SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin ocak ayında alacağı yüzde 25.47'lik zam hesaplanacak; buna göre maaşı 2.500 liranın altında kalanların maaşları 2.500 liraya tamamlanacak. Örneğin, 2021'in temmuz ayında 1.700 lira maaş alan bir emeklinin, yeni zamla birlikte maaşı 2.132 lira olacağından ve maaşı 2.500 liranın altında kalacağından maaşı 368 lira arttırılarak, 2.500 liraya tamamlanacak.

Emekli maaşı için flaş ayrıntı! Ocak zammından kimler yararlanacak?

8)Maaşı 2.400 lira olanlar ocak zammından mı yararlanacak yoksa sadece maaş 2.500 liraya mı tamamlanacak?

Ocak zammı maaşlara yansıtılıp hesaplanarak 2.400 lira maaş alanın zamla birlikte maaşı 3 bin lirayı geçecek ve sonuç olarak normal zamdan yararlanılmış olunacak.

Emekli maaşı için flaş ayrıntı! Ocak zammından kimler yararlanacak?

9)En düşük emekli aylığının artırılmasından dul ve yetim aylığı alanlar da yararlanacak mı?

Ocak ayından itibaren en düşük emekli aylığı 2.500 lira olacağından bundan dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar da bugüne kadar aldıkları hisseleri oranında yararlanabilecek.

En düşük memur ve emekli maaşı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan memurlara yapılacak ek zammı açıkladı!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.