Emlak vergisi taksit yapan bankalar!

Emlak vergisi taksit yapan bankalar!

Emlak vergisi, her sene ev, işyeri, arsa ve arazi sahipleri tarafından ödeniyor. Vergi, taşınmaz malın bağlı olduğu belediyeye 2 taksitte ödeniyor. Peki, emlak vergisi taksit yapan bankalar nelerdir?Emlak vergisi taksit yapan bankalar!

Emlak vergisi, her sene ev, işyeri, arsa ve arazi sahipleri tarafından ödeniyor. Emlak vergisi taşınmaz malın bağlı olduğu belediyeye ödeniyor. 


Gayrimenkullerin bir başka şehirde olması halinde ödemeler tüm belediyelerden PTT Havalesi veya Belediyelerin Banka Hesap Numaralarına Emlak Vergisi Mükellef numarasının yazılması halinde yapılabiliyor.


Emlak vergisi ayrıca internet üzerinden de yapılabiliyor. Belediyenin "e-belediye" sistemini kullanıyor olması halinde, ödemeler internet üzerinden online bir şekilde de yapılabiliyor. 


Bu vergi, senede iki eşit taksit halinde verilebiliyor. İlk taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor. İkinci taksit ödemesi ise Kasım ayında yapılıyor. Vergiye bazı bankalar ekstra taksit yapabiliyor. Emlak vergisi taksit yapan bankalar şu şekilde;


Emlak vergisi ödenebilen bankalar:

AKBANK T.A.Ş.(*)

AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş.

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.

ALTERNATİFBANK A.Ş.

ANADOLUBANK A.Ş.

CITIBANK A.Ş.

DENİZBANK A.Ş. (*)

BURGAN BANK A.Ş.

FİBABANKA A.Ş.

FİNANSBANK A.Ş. (*)

HSBC BANK A.Ş. (*)

ING BANK A.Ş.

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. (*)

ODEA BANK A.Ş.

ŞEKERBANK T.A.Ş.

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. (*)

TEKSTİLBANK A.Ş.

TURKISHBANK A.Ş.

TURKLAND BANK A.Ş.

TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. (*)

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş. (*)

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. (*)

TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. (*)

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. (*)

POSTA VE TELGRAF TEŞKİLATI ANONİM ŞİRKETİ (PTT) **

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. (*)

YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. (*)


Yukarıdaki bankaların emlak vergisi dönemlerinde bazı kampanyaları olabiliyor. Örneğin 2015 yılı vergi döneminde Garanti Bankası ile ödeme yapılması halinde vergi ekstreye 3 taksit halinde yansıtılıyor.Emlak vergisi en fazla kaç taksitle ödenir?Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com