19 / 08 / 2022

Erzurum'daki OSB bölgeleri ve fabrika sayısı mecliste!

Erzurum'daki OSB bölgeleri ve fabrika sayısı mecliste!

Erzurum'da bulunan organize sanayi bölgeleri ile toplam fabrika sayısı meclis gündemine taşındı. CHP'li Tutdere, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...CHP Adıyaman Milletvekili Abdurahman Tutdere, Erzurum'da bulunan organize sanayi bölgeleri ile toplam fabrika sayısına ilişkin soru önergesi verdi. Karaca, sorusunun Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Tutdere, ''Aşağıdaki sorularımın, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim'' diye konuştu.

Tutdere, açıklamalarına şu şekilde devam etti: ''Aydın-Denizli arası bugün itibariyle 125 km olup 1 saat 40 dk'lık bir yolculuk süresine sahiptir. Yapılan son otoyol ihalesi ile 19 köprülü kavşak, 33 köprü, 9 viyadük ve 5 hizmet tesisinin yapılmasıyla oluşacak yol ile söz konusu mesafe 1 saat 15 dakikaya düşecektir. Sadece 25 dakika kazanılacak söz konusu otoyol inşaatı Denizli bölgesinde 1. sınıf tarım arazilerinden geçmektedir. STK'lar, çevre örgütleri, odalar ve bölge halkından tepkilere rağmen Aydın Denizli otoyolu geçtiğimiz Kasım ayında 8 milyar 776 milyon ihale bedeli ile 40 yıllığına özel bir firmaya ihale edilmiştir.''

Erzurum daki OSB bölgeleri ve fabrika sayısı mecliste!

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurahman Tutdere'nin soruları: 
1- Söz konusu tesislerin lokasyonları nelerdir? 
2- Söz konusu 363 tesisin kaçı Ege Bölgesi'nde bulunmaktadır? 

Nuran AYDIN/Emlakkulii.com