Esenyurt Akbatı AVM'nin piyasa değeri ne kadar?

Esenyurt Akbatı AVM'nin piyasa değeri ne kadar?

Akiş GYO imzasıyla Esenyurt'ta inşa edilen Akbatı AVM'nin 65 bin 88 metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. Peki Akbatı AVM'nin piyasa değeri ne kadar? İşte tüm merak edilenler...


AVM'lerin piyasa değerlerini açıklamaya Akbatı AVM ile devam ediyoruz. Daha önce açıkladığımız Pendorya AVM, Kanyon AVM, Akasya AVM, Marmara Park AVM'den sonra sonra sıra Akbatı AVM'ye geldi. 

Esenyurt Akbatı AVM

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın portföyünde bulunan Akbatı AVM ve Rezidans projesi 58 bin 838 metrekare alan üzerinde hayata geçirildi. Esenyurt'ta bulunan AVM 3 blok olarak hizmete açıldı. Projenin A bloğunda "Akbatı AVM" bulunuyor. Proje bünyesinde 350 adet konut ve AVM bünyesinde 487 dükkan ve depo yer alıyor.

15 Eylül 2011 tarihinde hizmete açılan Akbatı AVM'nin inşaat alanı 185 bin 32 metrekare, kiralanabilir alanı ise 65 bin 88 metrekare.

Esenyurt Akbatı AVM

Akbatı AVM'nin 4'ncü bodrum katında otopark, depolar, su depoları ve jeneratör odası, 3'ncü bodrum katında otopark, ortak alanlar ve su depoları, 2'nci bodrum katında otopark, 11 dükkan ve depolar, 1'nci bodrum katında AVM girişi ve 4 dükkan, 1'nci bodrum asma katında 1 ve 12 bağımsız bölüm numaralı dükkanlara ait üst kat hacimleri, zemin katında 2 adet AVM girişi ve 142 adet dükkan, 1'nci katında AVM girişi ve 89 dükkan ve sinema, 2'nci katında 30 adet dükkan, 3'ncü katında 1 adet dükkan bulunuyor.

Esenyurt Akbatı AVM

Akbatı AVM'nin piyasa değeri ne kadar?

Değerlemeye konu 487 adet taşınmazın Akbatı AVM 'ni oluşturması nedeniyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin; 34.maddesine istinaden taşınmazlara tek bir değer takdir edilmiş ve değeri 1 milyar 322 milyon 588 bin TL olarak belirlendi.

Esenyurt Akbatı AVM

Akbatı AVM'nin kira değeri ne kadar?

Akbatı AVM'nin toplam kiralanabilir alanı 65 bin 88 metrekare, birim değeri 20 bin 320 TL/metrekare olarak açıklandı. Akbatı AVM'nin potansiyel toplam aylık kira bedeli 8 milyon 266 milyon 176 TL oldu.

Esenyurt Akbatı AVM

Esenyurt Akbatı AVM 2020 yıl sonu değerleme raporu!

Türkiye'nin AVM karnesi!

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com