Eskişehir, Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Büyük Ödülü'ne aday!

Eskişehir, Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Büyük Ödülü'ne aday!Eskişehir, Çin’in Guangzhou kentinde yapılacak 2014 Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü yarışmasında Yılmaz Büyükerşen'in projesi Kent Belleği Müzesi ile büyük ödüle aday... Eskişehir'e oy vermek için haberdeki linke tıklayın!


Dünyada 259 büyük kentin başvurduğu, “2014 Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü” yarışmasında Eskişehir, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in projesi olan Kent Belleği Müzesi ile ilk 15 büyük kent arasına girmeyi başardı. 


27-29 Kasım 2014 tarihinde Çin’in Guangzhou kentinde yapılacak konferansta 26 juri üyesi ve internetten verilecek oylarla ilk 5 kent belirlenecek.


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hayata geçirdiği Kent Belleği Müzesi Projesi ile Eskişehir, Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü yarışmasında ilk 15 büyük kent arasına girdi. Büyük Ödülü kazanacak kent, internetten yapılacak online oylama ve Kasım ayında Çin’de yapılacak konferansta juri üyelerinin vereceği oylarla belirlenecek.


Uluslararası Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) bünyesinde yeralan Uluslararası Kardeş Kentler Konferansı ile birlikte düzenlenen 2014 Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü” yarışmasına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Kent Belleği Müzesi, Den Haag Müzesi arasında kurulan Kültürler arası bellek alışverişi projesi ile katıldı. 259 büyük kentin başvurduğu yarışmada projelerin incelenmesi sonucu aralarında Eskişehir’in de bulunduğu ilk 15 büyük kent belirlendi.


Büyük ödülü belirleyecek olan 26 jüri üyesinin dışında finale kalan kentlere internetten online olarak oy verilebilecek. 


Eskişehir'e oy vermek için tıklayın!


Eskişehir, Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Büyük ÖdülüSayfada yer alan “WE NEED YOUR OPINION!” yazılı bölümden “Online-polular City” tuşunu tıklayıp çıkacak dünya haritasında Eskişehir’i tıklamanız gerekiyor.Eskişehir, Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Büyük ÖdülüÇin’in Guangzhou kentinde Kasım 2014’te ilk 15 kent arasına giren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi jüriye uluslarası bir sunum yapacak. Sunumlardan sonra, internetten yapılan oylama sonuçlarının katkısıyla ilk 5’e kalan kentler belirlenecek. 5 kentin son sunumlarından sonra, 2014 Guangzhou International Award ödülünü kazanan kent açıklanacak.


Eskişehir, Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Büyük Ödülü