13 / 08 / 2022

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray için yeni bir gayrimenkul projesi mi planlıyor?

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray için yeni bir gayrimenkul projesi mi planlıyor?

Sarı kırmızılı kulüp Galatasaray'da başkanlık seçimi heyecanı ve açıklamaları devam ediyor. Başkan adaylarının seçimle ilgili konuşmaları da sürüyor. Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray için yeni bir gayrimenkul projesi mi planlıyor?Sarı kırmızılı kulüp Galatasaray'da başkanlık seçimi heyecanı ve açıklamaları devam ediyor. Fanatik'te yer alan habere göre; başkan adaylarının seçimle ilgili konuşmaları da sürüyor. 

Galatasaray başkan adayı olan Eşref Hamamcıoğlu ve yönetimi, cumartesi günü gerçekleştirilecek seçim ile yönetime gelmedileri halinde hayata geçirmeyi planladıkları Colombus Projesi'nin tanıtımını yaptı. 

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray için yeni bir gayrimenkul projesi mi planlıyor?

Başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ve yönetim listesine dahil olan, Galatasaray Atlı Spor Kulübü'nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek projenin detayları hakkında bilgiler verdi. Yönetim kadrosunda bulunan kişilerin daha önce Columbus Projesi'ne benzer işleri, kendi iş hayatlarında uyguladığına vurgu yapan Eşref Hamamcıoğlu, şu açıklamaları yaptı:

"Burada kolektif aklı, önce kendi içimizde değerlendirdik. Basit, kararlı zaten mevcut olan değerlerimizi nasıl gelire çeviririzin bir hırsı ve hedefiydi bu. Bu Galatasaray 'da sistematik yaklaşımın, kararlılığın simgesi bir projedir. Uygulanabilir bir proje. Daha önce biz bunu kendi özel iş hayatlarımızda benzeri projeleri gerçekleştirdik. Burada ekip çalışması önemli, sinerji yaratmak önemli, kararlılık önemli. Bizim de yola çıkış şeklimiz budur. Bugün Galatasaray'ın mali sorularını gündelik tedbirlerle çözemeyeceğimizi başından beri söylüyoruz. Bu ne kasa kolaylığı olabilir veyahut şirket yönetim kurularına atamış olduğu kişilerin vermeyi vaat ettikleri finansman kolaylıkları olur. Bu sadece bir sistem değişikliği olabilir. Bunun için de bizim gibi ciddi, dirayetli bir yönetim kurulu olması lazım. Bizim en büyük özelliğimiz ve değerli paydaşlarımızla paylaşmak istediğimiz de bu. Ben ve bütün ekip arkadaşlarım Galatasaray'a vakit ayırmak için yola çıktık. Bu vakide de iş tecrübemiz, ekip arkadaşlarımızdan aldığımız enerjiyi masanın üstüne koyduk. Gerçekten devrim niteliğinde bir proje olacak."

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray için yeni bir gayrimenkul projesi mi planlıyor?

CEMAL ÖZGÖRKEY: BİZ GALATASARAYIMIZIN İÇİNDEKİ UYUYAN DEĞERLERİMİZİN YILLARDIR FARKINDAYIZ

Galatasaray Kulübü'nün bünyesindeki Dijital A.Ş., Pazarlama A.Ş. ile Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme A.Ş.'yi tek bir çatıda bir araya getireceklerine dikkat çeken 2'nci başkanlık görevini üstlenecek Cemal Özgörkey de seçimlere ilgili konuştu.

Cemal Özgörkey, "Bizim projemiz Colombo'nun yumurtasıyla yola çıkmış bir proje. Biz Galatasarayımızın içindeki uyuyan değerlerimizin yıllardır farkındayız. Bu değerlerimizi toprağın altından çıkartıp, uyandırıp önümüzdeki 3 yıl içerisinde hak ettikleri değere getirmek için bu projeyi oluşturduk. 2024 yılında 2 milyar 500 milyon TL bir değer yaratma hedefiyle yola çıktık. Son derece konservatif, ayağa yere basan. Bunlar çünkü Galatasaray'ın içinde var olan değerlerimiz. Değişik, meşakkatli bir yoldan sonra inşallah bunları su üstüne çıkaracağız" şeklinde konuştu.

Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray Adası'nı satacak mı?

Galatasaray başkan adaylarının gayrimenkul planları!