12 / 08 / 2022

Et ve Süt Kurumu et fiyatlarını artırma kararı aldı! Güncel fiyat listesi yayınlandı

Et ve Süt Kurumu et fiyatlarını artırma kararı aldı! Güncel fiyat listesi yayınlandı

Et ve Süt Kurumu kırmızı et karkas fiyatlarında güncelleme yapamaya karar verdi. Güncel et fiyatları listesi açıklandı. Et ve Süt Kurumu 21 Mart tarihinde piyasaya göre ucuz olduğu gerekçesiyle yüzde 48 zam yapmaya karar vermişti.Geçtiğimiz Mart ayında kırmızı ete yüzde 48 zam yapmasıyla tepkileri üzerine çeken Et ve Süt Kurumu karkas et fiyatlarını artırma kararı aldı. Güncel liste açıklandı. ESK'nin görevden alınan başkanı Osman Uzun, zamlar için "Vatandaş ucuz et için kuyruk oluyordu" demişti.

Et ve Süt Kurumu (ESK) büyükbaş karkas et fiyatlarına zam yaptı. Yeni fiyat listesi kurum tarafından üretcilere duyuruldu.

Damızlık hayvan besleyen çiftçilere et kombinalarında kesim hizmeti sunan ESK, 1'inci kalite 57 randımanlı yağsız kesim büyükbaş hayvan alım fiyatını kilogram başına 84 lira olarak belirledi.

Et ve Süt Kurumu et fiyatlarını artırma kararı aldı! Güncel fiyat listesi yayınlandıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.