25 / 09 / 2022

Ev arayanların yeni adresi bankalar oldu!

Ev arayanların yeni adresi bankalar oldu!

Ucuza konut sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaş gözünü bankalar tarafından satışa çıkarılan konutlara dikti. Peki bankalardan konut alabilmek için gerekli olan şartlar neler? İşte detaylar...Ucuza konut sahibi olmak isteyen milyonlarca vatandaş gözünü bankalar tarafından satışa çıkarılan konutlara çevirdi. Takvim gazetesinde yer alan habere göre, Ziraat Bankası 160 bin TL’ye Vakıfbank ise 176 bin TL'ye konut satıyor. Pek çok banka tarafından her kentte bu biçimde satışa çıkan binlerce konut yer alıyor. Bankalar satışa çıkan konutlar için konut kredisi faiz oranlarında da bazı fırsatlar sunuyor.

Ev arayanların yeni adresi bankalar oldu!

Ziraat Bankası ve Vakıfbank portföyünde yer alan uygun fiyatlı konutları kendi resmi internet siteleri üzerinden satışa sunuyor. Böylece de ucuza ev arayan vatandaşların yeni adresi bankalar oldu. Bankalar kredilendirdikleri evlerin ipotek yolu ile ellerine geçmesi ve bu konutların adedinin yükselmesiyle ilk önce geçen yıl itibariyle kendi bünyerleri doğrultusundan internet üzerinden satışlara başladı. Satışlarda ideal faizler sunan bankalar satış fiyatları üzerinden de yüzde 20'ye kadar da indirim yapıyor.

Ev arayanların yeni adresi bankalar oldu!

Bankadan ev almanın avantajları neler?

Bankaların satışa çıkardığı evlerin avantajları neler sorusunun yanıtı yine ucuza ev almak isteyenler tarafından araştırılıyor. Bankalardan gayrimenkul satın almanın en önemli avantajlarından biri satışa çıkan konutların fiyatların düşük olması. Konuyla ilgili olarak teklif usulüyle çalışan bankalar, satışa sunulan gayrimenkule en yüksek bedeli veren kişiye gayrimenkulü satar.

Düşük fiyatla satışa sunulan gayrimenkuller içerisinde sadece konut olmuyor, iş yeri, arsa ve tarla gibi pek çok taşınmaz da yine uygun fiyatlarla bankalar tarafından satışa sunuluyor.

 

 

Krediyle ev almak için uygun zaman mı?
Geri Dön