01 / 10 / 2022

EYT'yi kapsamayanlara prim formülü! Prim koşulu olmadan 48,49,51 yaşında emeklilik! 3600 günle yaş koşulu...

EYT'yi kapsamayanlara prim formülü! Prim koşulu olmadan 48,49,51 yaşında emeklilik! 3600 günle yaş koşulu...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında yaşanan gelişmeler yakından izleniyor. EYT'ye dönük ortaya çıkan reçetlerde bu kez de prim formülü geliyor! Prim koşulu olmadan 48,49,51 yaşında emekli olmak mümkün olabilecek! İşte detaylar...Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında yaşanan gelişmeler yakından izleniyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) dönük ortaya çıkan reçetlerde merakla izlenirken, prim sayısı eksik olanlar ve kapsam dışında kalanlar ise atılan adımlar ardından beklentiye kapıldı. EYT düzenlemesinin yasalaşması sonrası primleri tam olan kişiler emekli olabilecek. Bu kapsamda yaşın esnetilmesi, staj yapanlar ve esnaf başta olmak üzere borçlanma talepleri gündem oldu. 

Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yeni borçlanma var mı, olacak mı? 3600 gün şartında esneme gelecek mi? İşte bütün ayrıntılar...

52 milyarlık teşvikin listesi açıklandı Resmi Gazete’de yayımlandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön