Eyüpsultan Topçular Aile Sağlığı Merkezi geliyor!

Eyüpsultan Topçular Aile Sağlığı Merkezi geliyor! Eyüpsultan Topçular Aile Sağlığı Merkezi geliyor!

Seçim sürecinde Eyüpsultan’ın sokaklarını dolaşarak halkın sorun ve isteklerini dinleyen Belediye Başkanı Köken, öncelikli projelerini vatandaşların ihtiyaçlarına göre belirleyerek tek tek hayata geçirmeye başladı...


Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, seçim sürecinde Eyüpsultan’ın sokaklarını dolaşarak halkın sorun ve isteklerini dinlemeye devam ediyor. Başkan Köken, öncelikli projelerini vatandaşların ihtiyaçlarına göre belirleyerek tek tek hayata geçirmeye başladı.

Eyüpsultan Belediyesi resmi internet sitesinde yer alan habere göre; Bu kapsamda Topçular Mahallesi’nin en büyük ihtiyacını karşılayacak 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi yapımı için proje hazırlanarak başlatıldı. Aile Sağlığı Merkezi’nde kurulacak “Sağlıklı Yaşam Ünitesi”nin ise büyük ilgi göreceği belirtiliyor.

Aile sağlığı merkezi üç kattan oluşacak. Bodrum ve zemin katla birlikte 671.5 metrekarelik bir alana kurulacak olan merkezin giriş katında 78.5 metrekarelik 112 Acil Servis alanı bulunacak.

Bölgede sağlık konusunda yaşanan sorunlar, merkezin hizmete girmesiyle çözülmüş olacak.

SAĞLIKLI YAŞAM ÜNİTESİ BÜYÜK BİR İHTİYACI KARŞILAYACAK

Daha önce Topçular’da yer alan 112 Acil ünitesi yenilenerek Aile Sağlığı Merkezi’nin giriş katında hizmet vermeye başlayacak.

İçindeki birçok birimle vatandaşların sağlık sorunlarını çözecek kapasiteye sahip olacak Aile Sağlığı Merkezi’ndeki “Sağlıklı Yaşam Ünitesi” ise, son yıllarda yaşanan en büyük tıbbi sorunlardan obezitenin önlenmesi, sağlıklı ve dengeli beslenme vb. konularda vatandaşlara destek olacak.

Topçular Aile Sağlığı Merkezi’nde şu bölümler olacak:

Aşılama ve Bebek İzleme Hizmetleri, Enjeksiyon-Pansuman Hizmetleri Odası, Koruyucu Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri, Laboratuvar Sonuç -Rapor Hizmetleri Odası, Kan Alma, Röntgen Odası, USG Odası, Psikolojik Danışmanlık Odası, Sosyal Hizmetler Danışmanlık Odası, Çocuk Gelişimi Danışmanlık Odası, Sigara Bırakma Polikliniği, Okul Sağlığı Bilimi Odası, Gebe Sağlığı ve İzleme Odası, Üreme Sağlığı ve KETEN Danışmanlığı Odası, Mamografi Ünitesi, Gebe Bilgilendirme Sınıfı, Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı Odası, Sağlıklı Beslenme Mutfağı, Fiziksel Aktivite Koçu, Fizyoterapi Hizmetleri Odası, Ergoterapi Hizmetleri Odası, Ayak Bakım Hizmetleri Odası, Bay-Bayan Fiziksel Aktivite Spor Salonu, Hasta Eğitim Odası, Tbc ve Diğer Bulaşıcı Hasta İzlemi, Aşı-PPD Test Odası, DGT Ünitesi, Bekleme Alanı.


“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Başkan Deniz Köken, Topçular 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi’nin mahalle sakinlerinin en büyük istekleri olduğunu ifade ederek, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

"Mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda öncelikli projelerimizi zaman kaybetmeden hayata geçirmek için çalışıyoruz. Topçular Mahallemizde açacağımız 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi de bizim önem verdiğimiz projelerden. Proje hazırlandı; ekiplerimiz çalışmalara devam ediyor.

Eyüpsultan’da yaşayan her vatandaşımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Birçok sağlık ünitesinin bir arada olduğu, bir nevi butik hastane gibi hizmet verecek Topçular 112 Acil ve Aile Sağlığı Merkezi açıldığında vatandaşlarımız hastalık ve sağlıkla ilgili problemlerini burada hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilecekler.

Ayrıca Topçular Aile Sağlığı Merkezimiz, aynı zamanda Sağlıklı Yaşam Merkezi gibi hizmet verecek. İlçemizin büyük devlet hastanesi ihtiyacı için de çalışmalarımız sürüyor. Yakında bu konuda da Eyüpsultanlılara müjdeli haberlerimiz olacak"