25 / 05 / 2022

Fatih'te 2 katlı binada çökme meydana geldi!

Fatih'te 2 katlı binada çökme meydana geldi!

Alınan bilgiye göre, Derviş Ali Mahallesi Vaiz Sokak 33 numarada bulunan Bahri Serttaş'a ait 2 katlı müstakil evin üst katında, bitişikteki metruk yapıdan kopan molozların binanın üzerine düşmesi sonucu çökme meydana geldi.Fatih'te, iki katlı müstakil binada çökme meydana gelmesi sonucu 2'si çocuk 4 kişi yaralandı. 


Alınan bilgiye göre, Derviş Ali Mahallesi Vaiz Sokak 33 numarada bulunan Bahri Serttaş'a ait 2 katlı müstakil evin üst katında, bitişikteki metruk yapıdan kopan molozların binanın üzerine düşmesi sonucu çökme meydana geldi. 


Evde bulunan Hanife Serttaş, çocukları Tayfun ve Uğurcan Serttaş ile annesi Gülsüm Esmeray, enkaz altında kaldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi ile AFAD'a bağlı arama kurtarma birliği sevk edildi. 


Yapılan ilk çalışmalarda, hafif yaralı Hanife ile oğulları Uğurcan ve Tayfun Serttaş, enkazdan çıkartıldı. Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı. Gülsüm Esmeray ise ekiplerin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucu enkazdan çıkartıldı. Yaralı Esmeray, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.


Çökme sırasında dışarıda olan ev sahibi Bahri Serttaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce Fatih Belediyesi'ne, yandaki metruk binanın yıkılma tehlikesi olduğu yönünde defalarca şikayette bulunduklarını ancak yetkililerin ilgilenmediğini öne sürdü.


Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


AA