06 / 07 / 2022

Faturasını alıp PTT'ye gidene 171 TL veriliyor! Ödemeler başladı!

Faturasını alıp PTT'ye gidene 171 TL veriliyor! Ödemeler başladı!

Elektrik faturalarındaki yükselişle birlikte vatandaşlar faturalarını ödemekle güçlük çekmeye başladılar. Bu kapsamda vatandaşlar çareyi elektrik desteği başvurusunda buldular. Faturasını alıp PTT'ye gidene 171 TL destek veriliyor. Ödemeler başladı...Elektrik faturalarına yapılan yüksek zamların ardından faturasını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara nakit para desteği verilmeye başlandı. Destek kapsamında faturalar için ailelere kişi sayısına göre ödeme yapılacağı belirtildi. 
 
Kamupersoneli'nde yer alan habere göre; elektrik desteği kapsamında ailelere 103 TL ile 206 TL arasında ödeme yapılıyor. 4 kişilik bir aileye 171 TL nakit para ödemesi verilecekken, 5 kişilik bir aile için 206 TL para ödemesi yapılıyor.

Faturasını alıp PTT ye gidene 171 TL veriliyor! Ödemeler başladı!

Elektrik desteği ödemesinden faydalanmak isteyen vatandaşların kimliği ve elektrik faturası ile PTT şubelerine giderek başvuru yapmaları gerekiyor. Ödemeler yine PTT üzerinden gerçekleştiriliyor.  Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.