Fazlı Kılıç Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nu inceledi!

Fazlı Kılıç Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu'nu inceledi!

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, yapımı devam eden Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu inşa çalışmalarını yerinde inceledi. İstanbul’un ulaşım sorununa büyük ölçüde fayda sağlayacak metro hattı Kağıthane için büyük önem taşıyor.Çağlayan, Kağıthane Merkez ve Nurtepe’den geçen,  2017 yılında tamamlandığında Mecidiyeköy-Mahmutbey arasını 26 dakikaya düşürecek olan Metro çalışmaları, hız kesmeden devam ediyor.  Ulaşımı rahatlatmak amacıyla "Her yere metro, her yerde metro" diyerek çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirmek için çalıştığı bu projenin temeli, 9 Şubat 2014’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı sırasında atıldı. Toplam 15 istasyondan oluşan ve 17,5 km uzunluğunda olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar ilçelerini ana hat üzerinden birbirine bağlayacak.

 

Tamamlandığında günde 1 milyon kişinin yararlanabileceği metro hattının inşaatını gezen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; hattın Kağıthane’yi daha da değerli kılacağını, ulaşımın gelişmesiyle birlikte ticaretin, sosyokültürel etkileşiminin ve refahın artacağını söyledi.

 

Metronun devreye girmesiyle Kağıthane’nin değerine değer katacağını vurgulayan Başkan Kılıç, ‘’Biz çalışmalarımızı büyükşehir belediyemizle koordineli bir şekilde yürütüyoruz. Bu yüzden Kağıthane’nin gelişmesinde büyükşehir belediyemizin emeği çok büyük. Bu hattın hayata geçirilmesinde en büyük paya sahip olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başkanımız Kadir Topbaş’a çok teşekkür ediyoruz.  Kağıthane’nin içinden geçen 3 istasyonda da çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Çağlayan, Kağıthane Merkez ve Nurtepe’den geçecek metro çalışmasıyla ulaşımda merkez ilçelerden birisi olacağız” dedi.

 

İSTASYONLAR:

Mecidiyeköy, Çağlayan,Kağıthane,Nurtepe, Alibeyköy, Yeşilpınar,Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi, Göztepe ve Mahmutbey.Kağıthane Belediyesi