Fettah Tamince'den Phaselis Antik Kenti ve Olimpos Milli Parkı açıklaması!

Fettah Tamince'den Phaselis Antik Kenti ve Olimpos Milli Parkı açıklaması!Taraf Gazetesi'nde yer alan "Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Oteller Zinciri’nin Antalya Phaselis Antik Kenti ve Beydağları Olimpos Milli Parkı içindeki otel projesi mahkemenin iptal kararına rağmen devam ediyor" haberine açıklama geldi...


Fettah Tamince, Antalya Phaselis Antik Kenti içinde mahkemenin iptal kararına rağmen otel yatırımına devam ettiğine ilişkin habere açıklama yaptı....


Taraf Gazetesi'nde yer alan "Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Oteller Zinciri’nin Antalya Phaselis Antik Kenti ve Beydağları Olimpos Milli Parkı içindeki otel projesi mahkemenin iptal kararına rağmen devam ediyor" haberine açıklama geldi...


İşte o açıklama 


Bugün gazetenizde yayınlanan “Tamince’yi mahkeme de durduramadı” başlıklı haberinizin kesinlikle gerçekleri yansıtmadığını bilmenizi isterim.


Zaman zaman gazetenizde konuyla ilgili yayınlanan haberlere yanıt vermekte, sizlere tüm bilgileri şeffaf bir şekilde açıklamaya çalışmaktayım. Konuyla ilgili olarak öncelikle yinelemek isterim ki; tahsis alanı dile getirildiği gibi Phaselis Antik Kenti içinde yer almamaktadır. 


Sizlerin de takip ettiği üzere bir süre önce “ÇED gerekli değildir” kararına ilişkin İdare Mahkemesi kararın yürütmesini durdurmuştur. Şu an için konuyla ilgili olarak hukuki ve bürokratik süreç devam etmekte olup, ben de sizler gibi bu süreci takip etmekteyim. Dolayısıyla haberinizde belirtildiği gibi bölgede herhangi bir inşaatın başlaması mümkün olmamakla birlikte, tahsis alanı içinde dahi bulunulmamaktadır. 


Saygıdeğer CHP’li Milletvekili Haluk Eyidoğan’ın Sayın Çevre Bakanımız İdris Güllüce’ye yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermesi üzerine kaleme aldığınız haberde bu iki hatanın bulunması sebebiyle düzeltilmesi gerekliliğinin altını çizmek isterim. 


Tüm bu bilgiler ışığında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi konusunda sizler gibi değerli gazetecilerin hassasiyetine ve doğru bilgilendirilmesinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Konuya olan duyarlılığınıza teşekkür ederim. 


Saygılarımla,

Fettah Tamince